امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۲۴۶۰
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
ساعتی ۱۵ هزار تومان!

اجاره گوشی و تبلت برای درس خواندن

در برخی مناطق ایران دانش آموزان در خانواده‌ های کم برخوردار مجبور هستند ساعتی گوشی موبایل و تبلت اجاره کنند تا بتوانند آنلاین تحصیل کنند.
به گزارش خرداد ،روزنامه همشهری در گزارشی از اجاره ی ساعتی تبلت با هزینه ی ساعتی ۱۵ هزار تومان، در یکی از مناطق خوزستان، برای تحصیل آنلاین خبر داده است.

سجاد دانش‌آموز پایه ی چهارم ابتدایی سردشت خوزستان نه لپ‌ تاپ دارد، نه تبلت و نه گوشی همراهی که بتواند در کلاس‌ های مدرسه‌ اش شرکت کند. او بعد از کلی فکر و تلاش برای پیدا کردن راه‌ حلی برای درس خواندن، به این نقطه رسیده که برود و با پسر همسایه صحبت کند و از او بخواهد در هفته ۳ تا ۴ ساعت تبلتش را به او اجاره دهد تا بتواند کلاس‌ هایش را آفلاین ببیند.

او حالا یکشنبه‌ ها، سه‌شنبه‌ ها و پنجشنبه‌ ها با ۱۵ هزار تومان اسکناس می‌ رود دم در خانه ی همسایه و به ازای این پول هر بار یک ساعت اجازه پیدا می‌ کند آخرین درس‌ هایی که معلم داده را ببیند و جزوه و تکلیفش را بنویسد. پدر سجاد، کارگر روزمزد است و بعضی روزها همین ۱۵ هزار تومان را ندارد تا به او بدهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی