امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۲۴۶۷
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۴

شرکت مدرنا: واکسن ما برای کرونا ۹۴.۵ درصد موثر است

یک شرکت آمریکایی تاکید کرد که بررسی اولیه نتایج مرحله سوم آزمایش های بالینی واکسن تولیدی آن علیه ویروس کرونا، تاثیرگذاری نزدیک به ۹۵ درصدی را به دنبال داشته است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز عربی»، شرکت آمریکایی «مودرنا» عصر امروز (دوشنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که واکسن تولیدی این شرکت علیه نسل جدید ویروس کرونا (کووید-۱۹)، پس از تجزیه و تحلیل موقت و اولیه نتایج مرحله سوم آزمایش های بالینی، اثربخشی اساسی به میزان ۹۴.۵ درصد نشان داده است.

شرکت مودرنا در بیانیه خود ضمن اعلام این که نتایج اولیه مبتنی بر ۹۵ مورد متنوع و متفاوت (از تبارهای لاتین، آمریکایی، آفریقایی و آسیایی) بوده، خاطر نشان ساخت که هیچ گونه نگرانی در رابطه با سلامتی گزارش نشده است.

در این بیانیه همچنین آمده است: با توجه به تجمع نتایج موارد بیشتری که منجر به تحلیل نهایی می شود، شرکت پیش بینی می کند که ارزیابی میزان کارآمدی واکسن تغییر کند.

شرکت مودرنا که پیشتر گفته بود در صورت اثبات کارآمدی دست کم ۷۰ درصدی واکسن تولیدی خود، خواهان مجوز اضطراری از نهادهای بهداشتی خواهد شد، اکنون در بیانیه خود تاکید کرده که تصمیم دارد طی هفته های اندک پیش رو، درخواست دریافت مجوز استفاده اضطراری را ارائه دهد.

این در حالی است که شرکت مذکور چهارشنبه گذشته بیش از ۳۰ هزار نفر را برای مشارکت در مرحله پایانی آزمایش های مربوط به واکسن خود را جذب کرده و پیشتر نیز در واکنش به درخواست های ابراز شفافیت بیشتر، پروتکل کامل آزمایش های خود در مراحل مختلف را منتشر کرده بود.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی