امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۲۴۷۹
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷

شهروند؛ ماجرای انتشار دوفیلم عجیب در فضای مجازی

به گزارش خرداد به نقل از شهروند، شهروند در گزارشی با عنوان از تحقیر و آزار تا قدرت‌نمایی به ماجرای دو ویدیوی تکان دهنده این روزها پرداخته است.این روزنامه نوشت: انتشار تصاویر آزار جنسی دو «کودک کار» به همراه فیلم  دیگری که از تعقیب و گریز با قمه در اتوبان تهران – شمال حکایت دارد، دو فیلم‌ تکان‌دهنده  این روزهای شبکه‌های اجتماعی است. انتشار این فیلم‌ها که یکی تلخ بود و دیگری خوفناک، واکنش‌های زیادی به همراه داشت. فیلم‌ها حاوی تصاویری از مرگ اخلاق و انسانیت است. عامل انتشار فیلم نخست پسر جوانی است که نمایندگی مرکزی فروش و خدمات پس از فروش دو محصول خارجی را دارد. پسری به نام در صفحات اینستاگرام.

شهروند ادامه داد: ثبت تصاویر دو پسر کودک کار از سوی یک جوان جنجال به پا کرده است. هوا تاریک است اما کودکان در میان نور چراغ‌های خودرو‌های ایستاده پشت چراغ قرمز خیابان، با موسیقی خودرو این چهره به نام فضای مجازی، درحال رقصیدن هستند تا شاید بتوانند نان بیشتری به سفره ببرند..اما این پایان ماجرا نیست. راننده جوان که خنده‌های بلندی سر داده درخواست دیگری هم دارد. درخواستی که با عنوان مجرمانه کودک آزاری مهر شد و به ثبت رسید. تصاویر پیچ‌وتاب کودکان در میان هیاهوی موسیقی و نور و قهقهه‌های راننده سرمست تلخ است.کودکان اما بار دیگر تن به اجابت خواسته  غیراخلاقی راننده‌می‌دهند.  تصاویر این صحنه‌های غیراخلاقی اما خیلی زود در صفحه پسر جوان که فالوور‌های زیادی هم داشت به اشتراک گذاشته می‌شود. تصاویری تاسف‌بار از سقوط اخلاق.وقتی هجمه به تصاویر این ویدیو افزایش یافت، آزارگر کودکان کار با بستن و پاک کردن عکس‌ها و تصاویر پیجش فیلم دیگری منتشر کرد. او دراین فیلم 16 ثانیه‌ای از مردم در رابطه با انتشار این فیلم غیراخلاقی عذرخواهی کرد و گفت: «همه مردم کشورم به‌خصوص قشر زحمتکش و مستضعف را دوست دارم.»

سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا در نخستین  واکنش به انتشار این فیلم گفته بود فیلم 2 کودک فال‌فروش آزار دیده تحت پیگیری پلیس قرار دارد . صبح دوشنبه بود که  پلیس فتا خبر دستگیری عامل انتشار این فیلم تلخ و غیراخلاقی را داد.اما انتشار فیلم تعقیب و گریز با قمه در اتوبان تهران – شمال دیگر ویدیو جنجالی و تامل‌برانگیز این روز‌ها بود. فیلمی یک دقیقه‌ای در سیاهی آزادراه.   لنز دوربین یک خودرو پراید را نشان می‌دهد.راننده خودرو مسلح به قمه است. قمه را از شیشه خودرو بیرون آورده است و می‌خواهد مانع حرکت خودرو پشتی شود. خودرویی که این لحظات هولناک را درحالی‌که قصد فرار از این مهلکه را دارد با لنز دوربینش ثبت می‌کند. ثانیه‌ها به سرعت درحال گذر هستند اما راننده 206، خودرو پشتی تصمیم به راندن خودرو جهت خلاف آزادراه می‌کند.راننده 206 که این تصاویر را منتشر کرد گفت: « با خانواده در اتوبان جدید تهران- چالوس  درحال گذر بودیم که دو خودرو راهزن مانع حرکتمان شدند. با قمه و سلاح سرد قصد داشتند به ما حمله کنند. اما ما مجبور شدیم همه اتوبان را به صورت یک‌طرفه فرار کنیم.»ظهر روز جمعه بود که تصاویر این تعقیب‌و‌گریز در شبکه‌های اجتماعی به صورت گسترده پخش شد.در بررسی‌های اولیه و استعلام پلاک انتظامی خودروی متهمان مشخص شد، پلاک انتظامی نصب شده متعلق به خودروی پراید نیست و شماره انتظامی جعلی است. درحالی روند دستگیری متهمان ادامه داشت که کسی به‌عنوان شاکی  هم به پلیس مراجعه نکرد.48 ساعت از انتشار این ویدیو می‌گذشت  که هویت واقعی 3 سرنشین خودرو پراید که با استفاده از سلاح سرد، سرنشینان یک خودروی 206 را در آزاد راه «تهران – شمال» تهدید کرده بودند، شناسایی شد.نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری متهمان صادر شد. 25 آبان ماه بود که تیمی از ماموران پلیس امنیت  به مخفیگاه متهمان  در حوالی شهر قدس اعزام شدند.  ماموران پس از ورود به مخفیگاه متهمان توانستند مردان مجرم را دستگیر کنند.  تیم تحقیق همچنین در خانه متهمان به   چند قبضه سلاح سرد برخورد کردند.متهمان پس از انتقال به پلیس امنیت در بازجویی‌های اولیه به جرم خود اعتراف کردند.  این گروه از مجرمان انگیزه خود از تعقیب و گریز شبانه را آینه به آینه شدن خودروها اعلام کردند.  تعقیب و گریزی که با قدرت‌نمایی و چرخاندن سلاح سرد همراه بود.متهمان با صدور قرار میلیاردی از سوی مرجع قضائی روانه زندان شدند.
برچسب ها: فضای مجازی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی