امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۲۵۵۱
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸

سناتورهای آمریکایی به دنبال جلوگیری از فروش تسلیحات ۲۳ میلیارد دلاری به امارات

ایرنا : سه تن از سناتورهای آمریکایی اعلام کردند که به دنبال ارائه طرحی برای جلوگیری از اقدام دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری مستقر در کاخ سفید برای فروش تسلیحات ۲۳ میلیارد دلاری به امارات هستند.
باب منندز و کریس مورفی سناتورهای دموکرات و رند پائول سناتور جمهوریخواه اعلام کردند که چهار قطعنامه جداگانه جهت مخالفت با طرح فروش پهپادها، جنگنده اف ۳۵ و موشک های هوا به هوا به ارزش ۲۳ میلیارد دلار به امارات، ارائه می کنند.  

نمایندگان مجلس آمریکا گفتند که دولت ترامپ به دنبال تسریع در فروش تسلیحات پیشرفته به امارات است.

سناتورهای آمریکایی نیز گفته اند که این تسلیحات شامل جنگنده های پیشرفته جهان، بیش از ۱۴ هزار بمب و مهمات می شود و دومین فروش گسترده پهپادهای آمریکایی به یک کشور به حساب می آید.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته در بیانیه ای اعلام کرد که دولت آمریکا فروش تسلیحات پیشرفته به امارات به ارزش ۲۳.۳۷ میلیارد دلار تصویب کرده است. 

وی گفت که بسته فروش تسلیحات پیشرفته به امارات شامل ۵۰ فروند هواپیمای اف ۳۵، ۱۸ پهپاد  MQ-۹B و مهمات هوا به هوا و هوا به زمین است.

تایید طرح دولت شکست خورده ترامپ توسط کنگره پیشتر هم به محل سوال تبدیل شده بود که آیا این طرح توسط کنگره آمریکا تایید می شود یا خیر.
برچسب ها: سناتور
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی