امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۲۵۸۴
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۸

اولین سفیر آمریکا در ونزوئلا بعد از ۱۰ سال منصوب شد

خرداد: علی‌رغم قطع روابط دیپلماتیک واشنگتن-کاراکاس، ایالات متحده بعد از 10 سال اولین سفیر خود را برای ونزوئلا منصوب کرد.

به گزارش خرداد به نقل از فارس، علی‌رغم آنکه واشنگتن بعد از قطع روابط دیپلماتیک با ونزوئلا، هیچ دیپلماتیکی در سفارت خود در کاراکاس ندارد، اولین سفیر خود را برای ونزوئلا بعد از ۱۰ سال منصوب کرد.

شبکه الجزیره گزارش کرد، سنا آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) طی یک رأی‌گیری شفاهی، نامزدی «جیمز استوری» به عنوان سفیر جدید ایالات متحده در ونزوئلا را مورد تأیید قرار داد.

بر اساس این گزارش، سفیر جدید آمریکا در ونزوئلا قرار است به طور موقت در بخش امور ونزوئلا وزارت خارجه آمریکا در سفارت آمریکا در «بوگوتا»کلمبیا که در همسایگی ونزوئلا قرار دارد، کار خود را انجام دهد.

از سال ۲۰۱۰ که روابط میان ایالات متحده و ونزوئلا در اواخر دوران ریاست‌جمهوری «هوگو چاوز» رو به تیرگی رفت، دو کشور تاکنون هیچ سفیری را تبادل نکرده‌اند.

روابط دیپلماتیک کاراکاس و واشنگتن سال گذشته میلادی پس از اقدام دولت «دونالد ترامپ» در به رسمیت شناختن «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا و تلاش برای خلع «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا از قدرت، به طور کامل قطع شد.

طبق این گزارش، استوری، ۵۰ ساله، احتمالاً نقش کلیدی را در کمک به هدایت سیاست‌های ایالات متحده در امور ونزوئلا در دوران انتقال قدرت به «جو بایدن» نامزد دموکرات و رئیس‌جمهور منتخب آمریکا ایفا خواهد کرد.

انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در تاریخ سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شده است و علیرغم آنکه نتایج حاکی از آن است که بایدن آراء الکترال مورد نیاز برای ورود به کاخ سفید بعنوان رئیس‌جمهور را به دست آورده، ترامپ همچنان شکست را نپذیرفته است و مدعی است که بایدن با تقلب پیروز شده است و تاکنون چندین شکایت حقوقی را در دادگاههای آمریکا برای زیرسؤال بردن انتخابات مطرح کرده که هیچ کدام از شکایات وی راه به جایی نبرده است.

برچسب ها: ونزوئلا ، آمریکا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی