امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۲۶۱۵
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۴

آیا دلاربه ضعیف ترین ارز در بین ۶ ارز جهانی تبدیل می شود؟

از ماه مارس که دلار در قله تاریخی خود قرار داشت تاکنون حدود ۱۱ درصد ارزش خود در برابر ارزهای معتبر جهانی را از دست داده است که این مساله آن را به ضعیف ترین ارز در بین ۶ ارز جهانی تبدیل می کند.

یورو پس از هفت سال مجددا به محبوب ترین ارز سوییفت تبدیل شد.

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، سوییفت اعلام کرد برای نخستین بار در طول هشت سال اخیر، یورو به پراستفاده ترین ارز در تراکنش های بین المللی تبدیل شده و جای دلار را گرفته است. آخرین بار یورو در فوریه ۲۰۱۳ پراستفاده ترین ارز در تراکنش های بین المللی بانکی معرفی شده بود.

در حال حاضر بیش از ۱۱ هزار بانک و موسسه مالی بین المللی از ۲۰۰ کشور جهان عضو پیام رسان سوییفت هستند و معمولا دلار بیشترین سهم را از ارزهای مورد استفاده در مبادلات فرامرزی در ان پیام رسان دارد. در آخرین به روز رسانی، یورو در رده نخست پراستفاده ترین ارزها قرار داشته و پس از آن نیز دلار آمریکا، پوند، ین ژاپن و دلار کانادا قرار دارند. نکته جالب دیگر اینکه یوان نیز در حال تبدیل شدن به ارزی محبوب در سوییفت است و در جایگاه ششم پراستفاده ترین ارزهای مورد مبادله سوییفت ایستاده است.

در ماه اکتبر ۳۷.۸ درصد کل تراکنش های انجام شده مربوط به یورو بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود شش درصد افزایش نشان می دهد. از طرف دیگر اما سهم دلار از تراکنش های سوییفت با کاهش ۴.۶ درصدی به ۳۷.۶۴ درصد رسیده است.

از ماه مارس که دلار در قله تاریخی خود قرار داشت تاکنون حدود ۱۱ درصد ارزش خود در برابر ارزهای معتبر جهانی را از دست داده است که این مساله آن را به ضعیف ترین ارز در بین ۶ ارز جهانی تبدیل می کند. برخی از تحلیل گران معتقدند روند نزولی دلار کماکان ادامه خواهد داشت. با این حال طبق اعلام بانک تسویه بین الملل دلار کماکان بیشترین سهم را از ذخیره ارزی جهان دارد و حدود ۸۵ درصد تراکنش های ارزی جهان به صورت کامل یا نسبی بر حسب دلار بوده است. همچنین ۶۱ درصد کل ذخیره ارزهای جهانی را دلار تشکیل می دهد.
برچسب ها: دلار
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی