امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۲۶۴۳
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷

آمریکا معافیت ۴۵ روزه صادرات برق ایران به عراق را تمدید کرد

خرداد: دولت ترامپ روز جمعه، معافیت صادرات برق ایران به عراق را ۴۵ روز دیگر تمدید کرد.

به گزارش خرداد ،سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد وزیر خارجه آمریکا این معافیت را برای ۴۵ روز دیگر تمدید کرده است و قرار است تا پیش از مراسم تحلیف در ۲۰ ژانویه، دولت ترامپ تصمیم بگیرد که آیا آن را تمدید کند یا برای همیشه متوقف کند.

بر اساس این گزارش، معمولا این معافیت ۱۲۰ روز بود. اما زمان این معافیت در تابستان به ۶۰ روز کاهش یافت.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: «وزارت خارجه معافیت تحریمی برای عراق به منظور مشارکت در مبادلات مالی مرتبط با واردات برق از ایران را مورد بررسی مجدد قرار داد.»

«این معافیت تضمین می‌کند درحالی که عراق گام‌هایی برای کاهش وابستگی به واردات انرژی ایران برمی دارد، توانایی تامین نیاز‌های انرژی خود در کوتاه مدت را داشته باشد.»

در عمل، این تصمیم برای فشار به دولت عراق است. آمریکا از معافیت تحریمی و تهدید به خروج سفارتش از بغداد به عنوان اهرمی برای فشار آوردن به مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق برای کاهش وابستگی دولت کشورش به ایران و تضعیف تاثیر نیرو‌های مورد حمایت ایران در عراق استفاده کرده است.

منبع: فارس
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی