امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۲۷۳۰
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴

انزلی تولیدکننده بزرگ مرغ با کمبود روبرو است

خرداد: میزان عرضه مرغ در شهرستان بندرانزلی بعنوان یکی از کانون های تولید این ماده پروتئینی  با ۳۵  واحد مرغداری گوشتی فعال، چهار واحد مرغ مادر و یک کارخانه جوجه کشی، کمتر از تقاضای  مردم  است.

فرماندار انزلی در خصوص علت کمبود مرغ در این شهرستان به خبرنگار ایرنا گفت : گیلان از تولید کنندگان مرغ کشور است اما میان شبکه تولید و توزیع ناهماهنگی وجود دارد.

اسماعیل میر غضنفری اظهار داشت: متاسفانه به علت تحریم های ظالمانه تهیه نهاده های مورد نیاز این صنعت نظیر دان محدود شده و یا با قیمت های متفاوتی در بین تولید کنندگان و مرغداران عرضه می شود که این امر سبب افزایش قیمت تمام شده مرغ در بازار شده است .

وی خاطر نشان کرد : با توجه به این افزایش قیمت تولید کنندگان ، مرغ را با قیمت بالاتر و از مسیرهای غیرقانونی وارد بازار می کنند.

وی با اشاره به اینکه دولت باید دان کافی را با قیمت مناسب در اختیار مرغداران قرار دهد تا بتواند مرغ را با قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد ، متذکر شد : متاسفانه آنچه به شهرستان انزلی تخصیص یافته بسیار کمتر از مقدار تقاضا شده می باشد . 

ریاست اداره صنعت ، معدن و تجارت بندرانزلی نیز در این خصوص اظهار داشت : تهیه و تامین دان برعهده جهاد کشاورزی بوده و صمت وظیفه نظارت ، کنترل قیمت و اخذ سهمیه مرغ را بر عهده دارد .   

محمد رضا روحانی منش با بیان اینکه متاسفانه مصوبات جلسات ستاد تنظیم بازار مبنی بر تامین و تخصیص ۱۸ تن مرغ کشتار روز سهمیه بندرانزلی اجرایی نشده است ، افزود : در یک ماه گذشته جهاد کشاورزی به تعهدات خود عمل نکرده است . 

وی میزان مرغ اختصاص یافته به شهرستان بندرانزلی را حدود هفت تن اعلام و خاطرنشان کرد : این شهرستان روزانه به ۱۱ تن مرغ کشتار روز نیاز دارد . 

وی یکی دیگر از مشکلات موجود که به معضلی برای استان و کشور تبدیل شده است را ارسال مرغ های زنده به استانهای مجاور مثل تهران و اردبیل با قیمت بالا اعلام و اذعان کرد : این امر موجب شده این شهرستان در تهیه مرغ برای مصرف کنندگان خانگی با کمبود مواجه شود . 

ریاست جهاد کشاورزی شهرستان بندرانزلی نیز گفت: بخشی از دان با حمایت دولت در اختیار مرغدار قرار می گیرد و تولید کننده بخش دیگری از دان را بصورت آزاد خریداری می کند .

رضا نوربخش با بیان اینکه گیلان و انزلی در تولید مرغ مشکلی ندارد اظهار داشت : تعدادی از مرغداران به دلیل اینکه قیمت تمام شده مرغ بسیار بالاتر از نرخ مصوب می باشد مرغ را وارد چرخه بازار نکرده و در اختیار کشتارگاه قرار نمی دهند. 

شهرستان انزلی در کرانه جنوبی دریای خزر از مراکز مهم تولید مرغ در گیلان است. 
برچسب ها: انزلی ، مرغ
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی