امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۲۷۶۴
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷

دستگیری عامل انتشار اکاذیب علیه مسئولان دولتی

خرداد: پلیس در اعلام مهم ترین حوادث ۲۴ ساعت گذشته از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که اقدام به انتشار اکاذیب و تشویش اذهان عمومی بر علیه مسئولان دولتی در شبکه‌های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام کرده بود.

به گزارش خرداد از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان روز چهارشنبه در تشریح این خبر گفت: تیم رصد و پایش پلیس فتا کانالی را در شبکه‌اجتماعی تلگرام شناسایی کردند که مبادرت به انتشار مطالب توهین‌آمیز به مسئولان دولتی و تشویش اذهان عمومی کرده بود که با توجه به اهمیت موضوع، پرونده مقدماتی تشکیل و پیگیری ویژه در دستور کار افسران پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی کانال تلگرامی و مطالب منتشره در آن مشخص شد متهم دارای صفحه اینستاگرام بوده است که از آن طریق مبادرت به انتشار اکاذیب و تشویش اذهان عمومی در شبکه های اجتماعی کرده است.

سرهنگ صادقی گفت: کارشناسان پلیس فتا با بررسی دقیق و سریع پرونده و انجام اقدامات فنی پلیسی مستندات لازم را جمع‌آوری کردند و در نهایت این متهم سایبری شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا استان زنجان گفت: متهم در مواجهه با مدارک و مستندات موجود، به جرم خود اعتراف کرد و در نهایت پرونده به دادسرا ارسال شد.

رئیس پلیس فتا استان سمنان از تحویل مجرم به مراجع قضایی برای سیر مراحل قانونی پرونده خبر داد و گفت: برابر قانون مجازات اسلامی، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی از طریق اینترنت و سایر بسترهای فضای مجازی، جرم تلقی شده و اشخاص باید پاسخگوی اعمال خود در این زمینه باشند و برای مجرمان بنا به شدت جرم، مجازات حبس و جرائم نقدی در نظر گرفته می‌شود.

کلاهبرداری با عنوان فروش لوازم خانگی

سرهنگ محسن محمودی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از دستگیری فردی خبر داد که در شبکه‌های اجتماعی با عنوان فروش لوازم خانگی کلاهبرداری می‌کرد.

وی گفت: با انجام شکایت از طرف شهروندان مبنی بر مورد بزه قرار گرفتن در یکی از شبکه‌های اجتماعی و کلاهبرداری از آنان، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

محمودی افزود: با بررسی ابعاد موضوع و حوزه اقدامات فنی مشخص شد متهم با عنوان فروش لوازم خانگی ارزان قیمت در شبکه‌های اجتماعی اقدام به فعالیت می‌کرد و پس از دریافت مبالغ اجناس، دیگر حاضر به ارسال آنان به خریدار نبوده و با بهانه های متعدد و شگرد کلاهبرداری خود از تحویل کالاها امتناء می کرد.

وی گفت: کارشناسان سایبری پس از تحقیقات مقدماتی و کارهای فنی و تخصصی توانستند این کلاهبردار فضای مجازی را  مورد شناسایی قرار دهند و با هماهنگی مقام قضایی، وی را دستگیر کنند.

کشف ۴۹۶ کیلو مواد افیونی در هرمزگان

سردار غلامرضا جعفری فرمانده انتظامی استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری ۳۰ قاچاقچی و توزیع کننده مواد مخدر و کشف ۴۹۶ کیلو مواد افیونی در استان خبر داد.

وی گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان در ادامه طرح مقابله با قاچاق موادمخدر و برخورد با سوداگران مرگ، با اقدامات اطلاعاتی و اشرافیت کامل بر محورهای مواصلاتی فرعی و اصلی استان در اجرای طرح ضربتی مقابله با قاچاق مواد مخدر موفق شدند، طی چهار عملیات جداگانه ۴ دستگاه خودرو متعلق به سوداگران را توقیف کنند.

سردار جعفری افزود: ماموران طی سه عملیات ضربتی در ۴۸ ساعت گذشته ۳۰ نفر از سوداگران را شناسایی و دستگیر و در بازرسی از خودروهای توقیفی ۴۷۱ کیلو تریاک، ۵ کیلو هروئین و ۲۰ کیلو و ۵۰۰ گرم مواد مخدر شیشه جمعا ۴۹۶ کیلو و ۳۶۵ گرم انواع مواد افیونی کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اشاره به اینکه ۱۹۲ کیلو از این مواد با همکاری مشترک پلیس مبارزه بامواد مخدر کرمان کشف شده، هدف پلیس از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی را افزایش امنیت، آسایش و آرامش شهروندان بر شمرد.

کلاهبرداری ۱۵ میلیاردی با فروش زمین

سردار عبدالرضا ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان از کلاهبرداری ۱۵ میلیارد ریالی با فروش زمین در شهرستان"رفسنجان" خبر داد و گفت: با شکایت چند نفر از شهروندان رفسنجانی مبنی بر اینکه افرادی با روش ها و ترفندهای مختلف از طریق سایت دیوار با پیش فروش املاک از آنان کلاهبرداری  کرده اند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: با تحقیقات پلیس مشخص شد، افرادی با جعل اسناد زمین، اعتماد شهروندان را جلب و پس از اخذ مبالغی بالا به عنوان پیش پرداخت اقدام به کلاهبرداری می کردند.

فرمانده انتظامی  استان کرمان با بیان اینکه با راهنمایی مال باختگان و هماهنگی مرجع قضائی، ۳ نفر در این مورد شناسایی و طی یک عملیات پلیسی دستگیر شدند، گفت: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد متهمان تاکنون با فروش ۶ فقره زمین، ۱۵ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده اند.

کشف ۱۵ تُن محصولات گوشتی احتکار شده 

سرهنگ محمدرضا هاشمی فر جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف ۱۵ تُن از محصولات گوشتی احتکار شده به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در عملیات ماموران پلیس امنیت عمومی این فرماندهی خبر داد. و گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی شهرستان خمینی شهر در راستای مقابله با محتکران ارزاق عمومی با اشرافیت و هوشمندی خود از احتکار مقدار زیادی محصولات گوشتی در یک سردخانه شخصی مطلع و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران پس از کسب اطلاعات لازم با اخذ دستور از مقام قضائی به همراه نمایندگان شبکه بهداشت و درمان، شبکه دامپزشکی و بازرسان اتاق اصناف از محل مذکوربازدید کردند که در نتیجه این عملیات ۱۵ تُن از محصولات گوشتی کشف شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه ارزش این اقلام مکشوفه براساس برآورد های صورت گرفته توسط کارشناسان مربوطه ۱۰ میلیارد ریال است، گفت: با بررسی های صورت گرفته با توجه به اینکه موجودی سردخانه در مبادی مربوطه اعلام نشده و هیچ گونه خروجی به بازار نداشته احتکار این محصولات گوشتی محرز و با حکم مقام قضائی نسبت به پلمب محل مذکور اقدام شد.

سرهنگ هاشمی فر، با بیان اینکه در این رابطه یک فرد متخلف نیز دستگیر و به همراه پرونده برای انجام مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد، افزود: جرم کسانی که اقدام به احتکار ارزاق عمومی و کالاهای مورد نیاز مردم می کنند بسیار سنگین است و باید در برابر قانون نسبت به عمل مجرمانه خود پاسخگو باشند.

کشف ۲۰ تن میلگرد قاچاق 

سرهنگ حیدرعلی کیخایی مقدم فرمانده انتظامی شهرستان چابهار از توقیف یک دستگاه کامیون حامل ۲۰ تن و ۳۲۰ کیلوگرم میلگرد قاچاق به ارزش ۲میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

وی گفت: در راستای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و مقابله با قاچاق کالا، مأموران ایستگاه بازرسی شهید یدالهی شهرستان چابهار حین بررسی خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده حامل میلگرد مشکوک و آن را متوقف کردند.  مأموران در بازرسی از این کامیون ۲۰ تن و ۳۲۰ کیلوگرم میلگرد قاچاق فاقد مجوز قانونی کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان چابهار تصریح کرد: ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان ۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

سرهنگ کیخایی مقدم ضمن اشاره به شناسایی یک نفر متخلف در این رابطه، از شهروندان خواست تا در صورت اطلاع از فعالیت های اقتصادی غیرقانونی مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کلاهبرداری در قالب فروش محصولات کشاورزی

سرهنگ یداله حسن پور رئیس پلیس آگاهی استان کرمان از دستگیری فردی به جرم کلاهبرداری بیش از ۱۲ میلیارد ریال در قالب فروش محصولات کشاورزی خبر داد و گفت: با طرح شکایت مدیر مالی یک شرکت تعاونی روستایی و همچنین مدیر عامل یک اتحادیه کشاورزی مبنی بر کلاهبرداری از آن ها از سوی فردی که خود را نماینده یک شرکت تهیه محصولات دامی و زراعی مرتبط با نهادهای دولتی معرفی و با وعده فروش محصولات زراعی با قیمت نازل تر، از یکی از آن ها ۸۹۰ میلیون ریال و از دیگری ۱۲ میلیارد ریال دریافت اما خلف وعده کرده است، موضوع تحت پیگیری ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در این رابطه ماموران پلیس آگاهی با ردگیری شماره حساب هایی که پول شاکیان به آن ها واریز شده بود و انجام  اقدامات پلیسی متوجه شدند صاحب این حساب ساکن شهرستان"مشهد" است که در ادامه ماموران با اخذ نیابت قضائی و با همکاری پلیس آگاهی این شهرستان موفق شدند وی را شناسایی و دستگیر کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان گفت: در روند تحقیقات پلیس مشخص شد این متهم به سبب انجام اینگونه کلاهبرداری ها سابقه زندان نیز دارد و با وعده کذب فروش محصولات کشاورزی به ۲ شهروند کرمانی با پول های دریافتی از آن ها مقدار زیادی سکه طلا خریداری کرده که از مخفیگاه این فرد تعداد زیادی کارت بانکی، سیم کارت و ۹۸ قطعه سکه بهار آزادی کشف شد.    

کشف ماسک های غیر مجاز در فردیس

سرهنگ کاظم مومنی جانشین فرمانده انتظامی شهرستان فردیس استان البرز  از کشف ۱۵ هزارو ۳۰۰ عدد ماسک غیر بهداشتی در این شهرستان خبر داد  گفت: مأموران کلانتری ۱۶ طالقانی شهرستان فردیس با انجام اقدامات پلیسی موفق به کشف انبار دپو ماسک های غیر بهداشتی شدند.

وی افزود: در ادامه مأموران به همراه نماینده شبکه بهداشت به انبار مذکور اعزام که در بازرسی از آن ۱۵هزارو ۳۰۰ عدد ماسک غیر بهداشتی کشف و یک نفر را نیز در این رابطه دستگیر کردند.
برچسب ها: پلیس ، پلیس فتا ، سمنان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی