امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۲۸۰۸
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۶

ترامپ برای مشاور سابق امنیت ملی خود فرمان عفو صادر کرد

خرداد:  رئیس جمهوری آمریکا با صدور فرمانی، مشاور سابق امنیت ملی این کشور را با وجود اعتراف قبلی به ارتکاب جرم، مورد عفو ریاست جمهوری قرار داد.

به گزارش خرداد، شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری «آناتولی» ترکیه، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی و یک روز مانده به روز شکرگزاری در این کشور، برای «مایکل فلین»، مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید که پیشتر به جرم خود اعتراف کرده بود، فرمان عفو ریاست جمهوری صادر کرد.

ترامپ که کمتر از دو ماه تا پایان دوره ریاست جمهوری وی باقی مانده، در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر در این باره نوشت: این افتخار بزرگی برای من است که اعلام کنم ژنرال مایکل تی. فلین مشمول عفو کامل شده است؛ به وی و خانواده شگفت انگیزش تبریک می گویم؛ می دانم که اکنون یک روز شکرگزاری واقعا فوق العاده خواهی داشت.

این در حالی است که پیشتر شبکه خبری «سی ان ان» آمریکا گزارش داده بود که در کاخ سفید در رابطه با صدور فرمان عفو برای شمار زیادی از افراد نزدیک به رئیس جمهوری این کشور از جمله مشاور سابق امنیت ملی وی بحث و گفت و گو شده است.

لازم به ذکر است که فلین به عنوان یکی از متهمان پرونده تحقیقات مربوط به ادعای دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی، سه سال پیش به طور رسمی اذعان کرد که به اداره تحقیقات فدرال این کشور (اف بی آی) در رابطه با گفت و گوهای خود با «سرگئی کیسلیاک»، سفیر روسیه در واشنگتن دروغ گفته است.

با این حال ترامپ همواره از مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید دفاع کرده و ضمن درخواست تبرئه و لغو همه اتهام های علیه وی، مدعی شد که فلین یک مرد بی گناه است و به طور ظالمانه از سوی مسئولان اف بی آی هنگام تحقیق در رابطه با دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا، هدف قرار گرفته است.
برچسب ها: ترامپ ، امنیت ملی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی