امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۲۹۰۰
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۴

آفتاب یزد: پایان ماه عسل اصولگرایان؟

خرداد: ایمان اسلامی بین در نوشتاری در روزنامه آفتاب یزد نوشت ،اصولگرایان که پس از سیاست خروج دولت ایالات متحده در دوران ترامپ از برجام و بواسطه ی سیاست تروریست اقتصادی و تحریم‌های جنایت کارانه بر علیه ملت ایران موفق شده بودند از فضا و شرایطی که دشمن بر علیه دولت روحانی ایجاد کرده بود بهره ببرند و با هجمه ی رسانه‌ای در انتخابات مجلس اسفند ۹۸ پیروز قاطع انتخابات مجلس شدند.

این موفقیت ارزان که آنها را سرمست و دچار یک توهمی کرده بود که به همین شیوه و براحتی انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر را هم‌ از آن خود کنند و به گمان تازه اول راه است. اما دیری نپایید که هر روز که با انتخابات امریکا و پیروزی بایدن فاصله میگیریم از شیرینی و حلاوت ماه عسل اصولگرایان کاسته می‌شود و روز به روز از رویای ۱۴۰۰ فاصله می‌گیرند چرا که زمزمه‌های برگشت دولت بایدن و معرفی اعضای کابینه و اتفاقات آتی همگی نشان از آن دارد که سیاست عرصه ی اتفاقات محال است و نباید خیلی زود جشن گرفت.اگر دولت بایدن به برجام برگردد و تحریم‌های دولت ترامپ رفع شود، دولت روحانی و اصلاح‌طلبان می‌توانند اوضاع را بهتر کنند و جان تازه‌ای بگیرند چرا که با پایین آمدن نرخ ارز و کم شدن فشارهای اقتصادی و سیاسی و برگشت آرامش به جامعه و کاندیدا شدن یک چهره ی مقبول، دارای کاریزما و شناسنامه دار احتمال پیروزی بیشتری نسبت به یک کاندیدای جریان مقابل دارد. از طرفی، در این شرایط و مشارکت گسترده ی مردم در گام دوم انقلاب، یک سیگنال قوی به دنیای غرب و شرق می‌باشد که ملت بزرگ ایران بیدی نیست که با تندبادهای ترور فیزیکی، و تروریست اقتصادی و انواع فشارها اجازه ی تعدی و تصمیم‌سازی برای کشور را به آنها دهد و یک برگ برنده ی مهمی برای آینده‌ی کشور خواهد بود. از همه ی این مسائل سیاسی که عبور کنیم باید قاطعانه عنوان کرد که پیروز واقعی همه ی این مسائل مردم ایران بوده‌اند که با تمام سختی و مشکلات، با سیلی صورت خود را سرخ کرده و استقامت کردند و باید به احترام این مردم سرتعظیم فرود آورد.

منبع: آفتاب یزد
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی