امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۲۹۰۳
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۴

معاون پارلمان اروپا: اتحادیه‌ اروپا باید علیه ترکیه تحریم‌هایی را اعمال کند

خرداد: معاون پارلمان اروپا امروز از کشورهای عضو این اتحادیه خواست تا در نشست ۱۰ و ۱۱ ماه دسامبر، تحریم‌هایی را علیه آنکارا اعمال کنند.

به گزارش خرداد به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «دیمیتریوس پاپادیمولس» (Dimitrios Papadimoulis) معاون پارلمان اروپا امروز شنبه خواستار اعمال تحریم هایی علیه ترکیه شد.

معاون پارلمان اروپا از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست تا در نشست ۱۰ و ۱۱ ماه دسامبر سال جاری تحریم‌هایی را علیه آنکارا با هدف جلوگیری از تنش‌زایی دولت این کشور اعمال کنند.

«دیمیتریوس پاپادیمولس» در این خصوص افزود: اتحادیه اروپا باید قطعاً این تحریم‌ها را اعمال کند و به بحث صِرف درباره آن‌ها اکتفا نکند. اگر اقدامی عینی از سوی اروپا صورت نگیرد، ترکیه به تاکتیک‌های خصمانه خود ادامه خواهد داد.

گفتنی است که نمایندگان پارلمان اروپا چندی پیش با تصویب قطعنامه‌ای از اتحادیه اروپا خواستند تا ترکیه را تحریم کند.

این قطعنامه که الزام‌آور نیست با ۶۳۱ رای مثبت و ۵۹ رای ممتنع تصویب شد. قطعنامه مذکور با حمایت از اعتراض دولت قبرس از رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌خواهد تا «در واکنش به اقدامات غیرقانونی ترکیه تحریم‌های شدیدی را علیه آن کشور وضع کند».

تصویب این قطعنامه به احتمال زیاد تلاش دولت فرانسه برای تصویب تحریم علیه ترکیه در اجلاس ماه آینده سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا را تقویت خواهد کرد.

وزارت خارجه ترکیه ضمن ابراز مخالفت شدید با درخواست پارلمان اروپا برای تحریم این کشور، گفت که این تصمیم بار دیگر منفصل بودن اروپا از واقعیت‌ها و تعصب آن درباره قبرس و یونان را نشان می‌دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی