امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۲۹۹۱
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۳

طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در مجلس تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۲۵۱ رای موافق از ۲۶۰ نماینده حاضر در جلسه علنی با کلیات طرح دو فوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از ملت ایران موافقت کردند.
خرداد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه شنبه کلیات طرح اقدام راهبردی مجلس برای مقابله با تحریم‌ها را تصویب کردند. دو فوریت این طرح در جلسه روز یکشنبه مجلس تصویب شده است.

بر این اساس و پیش از بررسی جزئیات، «ابوالفضل عمویی» به عنوان سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس باز شدن قفل‌هایی که بر صنعت هسته‌ای کشور زده شده است را از اهداف این طرح عنوان کرد و گفت: پیگیری این طرح برای تداوم راه شهدای هسته‌ای است که برای پیشرفت صنعت هسته‌ای کشور حتی از جان خود مایه گذاشتند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برنامه هسته‌ای باید طبق نیاز‌های کشور پیش برود و انتظار داریم بعد از این هم تقویت شود و هدف طرح نیز مقابله باتحریم‌هایی است که از طرف کشور‌های آمریکایی و غربی به مردم ایران اعمال شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس این طرح باید رفتار غرب علیه ایران تغییر کند، گفت: باید دشمنان بدانند که رفتار آن‌ها بی هزینه نخواهد بود و تغییر رفتار دشمنان از دیگر اهداف این طرح است. همچنین باید آن‌ها بدانند که ترور دانشمندان ما بی هزینه نخواهد بود و فکر نکنند اگر دست به اقدام ترورستی بزنند این رفتار‌ها بی‌پاسخ خواهند ماند.

عمویی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های امنیتی و نظامی نیز به نوبه خود مقابله به مثل خواهند کرد، گفت: در مجلس نیز تلاش می‌کنیم رفتار و محاسبه غلط دشمنان را که تحریم‌ها را علیه مردم ایران تحمیل کردند بی‌پاسخ نگذاریم و در این راستا در بازرسی‌ها نیز محدودیت اعمال خواهیم کرد.

ادامه دارد...

منبع: ایرنا
برچسب ها: تحریم
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی