امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۳۰۰۴
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

فرار به جلو امارات و بحرین در ترور شهید فخری‌زاده

خرداد: پیام‌های محکومیت از سوی دو دولت امارات متحده عربی و بحرین در این رابطه جای سوال و تعجب داشت، چه، این دو کشور با برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی عملا زمینه‌ساز حضور اطلاعاتی این رژیم در منطقه و زمینه‌ساز اقداماتی از این دست شدند و باید پاسخگو باشند.

ابعاد مختلف ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته‌ای کشور، شهید محسن فخری‌زاده طی روزهای گذشته علاوه بر داخل کشور، واکنش‌های بسیاری را در سطح بین‌المللی به دنبال داشته است.

در این خصوص؛ رسانه‌ها، شخصیت‌های سیاسی و دولت‌های مختلف واکنش‌های متفاوت و البته با انگیزه‌های مختلف نسبت به این حادثه داشته‌اند که در جای خود قابل تحلیل و بررسی است.

عمق زشتی و پلیدی این جنایت تا جایی بود که با وجود ذوق‌زدگی صهیونیست‌ها و رسانه‌های معاند ملت ایران، حتی کسانی چون «جان برنان» رئیس اسبق CIA اقدام به محکوم کردن آن کردند.

در این میان اما؛ پیام‌های محکومیت از سوی دو دولت امارات متحده عربی و بحرین در این رابطه جای سوال و تعجب داشت، چه، این دو کشور با برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی عملا زمینه‌ساز حضور اطلاعاتی این رژیم در منطقه و زمینه‌ساز اقداماتی از این دست شدند و باید پاسخگو باشند.

از سویی؛ اگر فرض را بر صداقت این دو کشور بگذاریم، طبیعتا انتظار این است که اولا فرآیند عادی‌سازی روابط با رژیم جنایتکار صهیونیستی را متوقف کرده و ثانیا در محاکم حقوقی بین‌المللی از حق ایران برای پیگیری این موارد دفاع کنند، در غیر این صورت محکومیت ترور شهید فخری‌زاده از سوی امارات و بحرین اقدامی با هدف فرار به جلو ارزیابی شده و اصالت نخواهد داشت.

منبع: نورنیوز
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی