امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۳۰۱۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

رییس جمهوری چین: فلسطین اصلی ترین مساله خاورمیانه است

خرداد: «شی جین پینگ» رئیس جمهوری خلق چین در پیامی به نشست بزرگداشت «روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین» که با همت سازمان ملل برگزار شد، فلسطین را اصلی ترین مساله خاورمیانه عنوان کرد.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، شینهوا روز چهارشنبه گزارش کرد: شی جین پینگ در این پیام مسئله فلسطین را مساله ای مرتبط با صلح و ثبات منطقه، انصاف و عدالت بین المللی و وجدان انسانی خواند و گفت: تحقق همزیستی صلح آمیز میان فلسطین و اسرائیل نه تنها آرزوی نسل های مختلف فلسطینی ها و اسرائیلی ها بلکه خواسته مهم مردم منطقه و جامعه جهانی است.

رئیس جمهوری چین تاکید کرد: جامعه بین المللی باید ضمن پایبندی بر «طرح دو کشور»، برای پیشبرد روند صلح خاورمیانه بر اساس قطعنامه های سازمان ملل و اصل «زمین در برابر صلح» تلاش کند.

شی در مورد موضع چین در مساله فلسطین نوشت: چین توجه زیادی به مسئله فلسطین دارد و همیشه از عدالت بین المللی و تلاش های عادلانه مردم فلسطین برای احیای حقوق قانونی خود و همه تلاش ها در راستای حل و فصل مسالمت آمیز مساله فلسطین حمایت می کند.

رییس جمهوری چین با اشاره به آنکه در شرایط فعلی باید بیشترین توجه را به چالش های جدی پیشِ روی ناشی از همه گیری کرونا مبذول کرد بر لزوم کمک به مردم فلسطین برای مبارزه با این بیماری تاکید کرد.

او افزود: از زمان آغاز شیوع کرونا، چین از طریق کانال های گوناگون چندین محموله کمکی را برای مهار کرونا به فلسطین ارسال کرده و در حد توان خود به این کار ادامه خواهد داد.

شی تصریح کرد: چین به عنوان عضو دائم شورای امنیت و کشوری مسئولیت پذیر مایل است به همکاری خود با جامعه بین المللی برای حل و فصل مساله فلسطین به روشی جامع، عادلانه و پایدار و تحقق هرچه زودتر صلح، ثبات و توسعه منطقه خاورمیانه ادامه دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی