امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۳۰۴۷
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۴

(تصاویر) اولین دختران پارکورباز در فلسطین

دو دختر فلسطینی در شهر بیت لحم به ورزش پارکور روی آورده اند و امیدوارند بتوانند روزی نماینده فلسطین در مسابقات بین المللی باشند.
خرداد: چند سالی است که ورزش پارکور در بین جوانان فلسطینی رواج یافته و شهر‌های مختلف این کشور پسران جوان در فضا‌های باز شهر‌های بیت لحم، قدس، نابلس، الخلیل و ... پارکور بازی می‌کنند.

به گزارش فرارو، اما به تازگی گروهی از دختران جوان نیز به این ورزش روی آورده اند. کیث خیر ۲۲ ساله و نادین خلیل ۲۱ ساله دو دختر فلسطینی هستند که در کنار ۸ دختر دیگر ورزش پارکور را انجام می‌دهند.

کیث خیر می‌گوید ورزش پارکور در او احساس آزادی ایجاد می‌کند. نادین خلیل نیز که شش ماهی است به پارکور روی آورده می‌گوید ما می‌خواهیم بدون محدودیت بر اساس جنسیت، سن و حتی مذهب این ورزش را به صورت مشترک انجام دهیم.

او امیدوار است که دختران بیشتری به این ورزش روی آورند و به تدریج فعالیت هایشان گسترش یابد و از نظر جسمی و روانی به جامعه کمک کنند.


برچسب ها: پارکورباز ، فلسطین
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی