امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۳۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹

روحانی: شرایط تهران نارنجی است اما لب مرز هستیم / به‌زودی به ۱۰۰ هزار آزمایش کرونا در روز می‌رسیم

خرداد: رییس جمهور گفت: ما به کانال ۵۰۰ نفر فوتی در روز نزدیک شده بودیم و حتی به ما می‌گفتند که وضعیت بدتر نیز می‌شود اما امروز به کانال ۳۰۰ نفر بازگشتیم و امیدواریم از این نیز کمتر شود.

به گزارش خرداد، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه در این مدت ۴۲۰ مصوبه داشته‌ایم و به دستگاه‌ها ابلاغ کردیم، گفت: تاکنون ۸۵ درصد مصوبات ما عملیاتی شده است.

وی افزود: کار بسیار خوبی در این مدت محدودیت‌ها انجام شده که آثار مثبتی داشته است و همه این‌ها با همکاری مردم به وجود می‌آید. تا زمانی که مردم به مسری بودن این بیماری واقف باشند و به پروتکل‌ها عمل کنند، وضعیت بهتر می‌شود.

روحانی تأکید کرد: البته هر کجا وضعیت قرمز باشد ما محدودیت‌ها را اجرایی و اعمال می‌کنیم. ما به کانال ۵۰۰ نفر فوتی در روز نزدیک شده بودیم و حتی به ما می‌گفتند که وضعیت بدتر نیز می‌شود اما امروز به کانال ۳۰۰ نفر بازگشتیم و امیدواریم از این نیز کمتر شود.

او گفت: هرجا وضعیت قرمز، نارنجی و یا زرد باشد دوباره طبق پروتکل‌ها عمل می‌کنیم، محدودیت‌ها آثار مثبتی داشته و ادامه این روند در سایه ماسک زدن، عدم تجمع و تردد امکان‌پذیر است. حتی اگر واکسن مطمئن هم در اختیار ما قرار بگیرد، مردم همچنان باید پروتکل‌ها را رعایت کنند؛ به امید واکسن نباید مراقبت‌ها کاهش پیدا کند و می‌دانیم که هیچ واکسنی ۱۰۰ درصد اثربخش نیست.

روحانی گفت: به‌زودی به ۱۰۰ هزار آزمایش کرونا در روز می‌رسیم، هرجا برای ما روشن شود که شخصی قرطینه را نقض کرده، جریمه خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه بر اساس گزارش جدید ۷ شهرستان وضعیت فوق قرمز دارند و در حال صعود هستند گفت: شرایط تهران نارنجی است، اما لب مرز هستیم.
برچسب ها: روحانی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی