امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۳۱۵۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲

عربستان: پیشرفت گسترده‌ای در روند صلح با قطر حاصل شده

وزیر خارجه عربستان گفت: با کمک میانجی‌گری‌های کویت و با حمایت مستحکم از جانب دولت آمریکا، پیشرفت گسترده‌ای در روند صلح با قطر حاصل شده است. ما امیدواریم این پیشرفت به امضا یک توافق نهایی بیانجامد.
خرداد: وزیر خارجه عربستان اعلام کرد با میانجیگری کویت در روند صلح با قطر پیشرفت جدی حاصل شده است.

به نقل از شبکه آرتی، وزیر خارجه عربستان مدعی پیشرفت گسترده در مذاکرات صلح با قطر با میانجیگری کویت و آمریکا شد.

فیصل بن فرحان در پیامی توئیتری تلاش‌های کویت و آمریکا برای نزدیک کردن دیدگاه‌ها در قبال بحران کنونی ۴ کشور عربی با قطر را مورد تمجید قرار داد و نسبت به موفقیت این تلاش‌ها ابراز امیدواری کرد.

وزیر خارجه عربستان گفت: با کمک میانجی‌گری‌های کویت و با حمایت مستحکم از جانب دولت آمریکا، پیشرفت گسترده‌ای حاصل شده است. ما امیدواریم این پیشرفت به امضا یک توافق نهایی بیانجامد.

بامداد شنبه خبرگزاری آلمان به نقل از خالد الجارالله، معاون وزیر امور خارجه کویت گزارش داد که بحران کشور‌های حاشیه خلیج پایان یافته و توافق نهایی حاصل شده است. پیش از این نیز «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر، در بیانیه‌ای از پیشرفت رایزنی‌ها در حل بحران خلیج فارس خبر داد.

بحران روابط میان چهار کشور عربی با قطر از ژوئن ۲۰۱۷ با قطع کامل روابط دیپلماتیک عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی و بحرین با این کشور آغاز شد و هنوز حل نشده است و قطر صادرات و اقتصاد خود را در سال‌های گذشته متنوع و گسترده کرده است تا تبعات این محاصره را کاهش دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران
برچسب ها: عربستان ، قطر
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی