امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۴۹۶۰
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸

روحانی جنجالی مجلس، دبیر شورای مرکز تحقیقات اسلامی قم شد

خرداد: رئیس مجلس شورای اسلامی، در حکمی حجت الاسلام حسن شجاعی علی آبادی را به عنوان دبیر شورای سیاستگذاری مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی منصوب کرد.

به گزارش خرداد، در بخشی از حکم رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به دکتر حسن شجاعی آمده است:

«نظر به تعهد دینی و انقلابی و سوابق ارزنده علمی و فقهی، جنابعالی را به عنوان "دبیر و عضو شورای سیاستگذاری" مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی منصوب می نمایم.»

در ادامه حکم، اهم انتظارات دکتر قالیباف از دبیر شورای سیاستگذاری مرکز تحقیقات اسلامی، تحقق اهداف بند "الف" سیاست های کلی نظام قانونگذاری مبنی بر توجه به موازین شرع به عنوان اصلی ترین منشا قانونگذاری در تنظیم و تصویب طرح ها و لوایح قانونی با سیاستگذاری و برنامه ریزی پژوهش های بنیادی و توسعه ای با بهره مندی از ظرفیت های حوزه های علمیه و سایر مراکز تحقیقات فقهی و اسلامی و تعامل با نمایندگان محترم مجلس عنوان شده است.

توجه به رویکردهای چهارگانه تحولی مجلس یازدهم مشتمل بر کارآمدسازی، مردمی سازی، شفاف سازی و هوشمند سازی در فعالیت های آن مرکز از دیگر ماموریت های مندرج در حکم انتصاب دکتر قالیباف برای شجاعی است

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی