امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۴۹۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱

اتحادیه اروپا: غنی‌سازی ۲۰ درصدی ایران عمیقا نگران کننده است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از آغاز غنی سازی ۲۰ درصدی ایران، بر حمایت اتحادیه اروپا از توافق هسته‌ای و لزوم بازگشت آمریکا به آن تاکید کرد.
خرداد: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از آغاز غنی سازی ۲۰ درصدی ایران، بر حمایت اتحادیه اروپا از توافق هسته‌ای و لزوم بازگشت آمریکا به آن تاکید کرد.

به گزارش خرداد، ایسنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، اتحادیه اروپا از ایران خواست اقداماتش برای غنی سازی اورانیوم ۲۰ درصدی را کنار گذاشته و تعهداتش در توافق هست‌های را اجرا کند.
جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانی‌های گفت که اتحادیه به حمایت از برجام (توافق هسته ای) که میان ایران و قدرت‌های جهانی امضا شد، ادامه می‌دهد.
بورل گفت که آغاز غنی سازی اورانیوم تا ۲۰ درصد در تاسیسات فردو «یک پیش روی جدی و موضوعی عمیقا نگران کننده است» و مدعی شد که این کار با توافق برجام هم سازگاری ندارد.
این مقام اتحادیه اروپا با تاکید بر این که وجود مسائل ناشی از خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای و اعمال دوباره تحریم‌ها علیه ایران را تایید می‌کند، مدعی شد که اتحادیه اروپا به تعهداتش پایبند مانده است و تحریم‌ها را لغو کرد.

او علاوه بر این، اظهار کرد که آن‌ها در اتحادیه اروپا برای تداوم توافق، علیرغم سختی‌ها تلاش می‌کنند و از تلاش‌ها برای بازگشت آمریکا به توافق و پایبندی کاملش به توافق هسته‌ای حمایت می‌کند.

اظهارات بورل درحالی مطرح می‌شود که اتحادیه اروپا از بیم تحریم‌های آمریکا و بیمیلی خود اروپایی‌ها به عنوان یک طرف برجام، علیرغم اعتراض‌های مکرر ایران تاکنون هیچ یک از تعهدات اساسی خود در قبال برجام را عملی نکرده است، مسال‌های که باعث شد ایران نیز گام به گام تعهدات داوطلبانه خود در قبال توافق هست‌های را کاهش دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی