امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۵۰۶۵
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۸

رشد ۲۵ درصدی بازار رایانه‌های شخصی در سه ماهه پایانی ۲۰۲۰

خرداد: طبق آخرین تجزیه و تحلیل Canalys، بازار جهانی رایانه برای یک سه ماهه متوالی رشد بوده است و به لطف افزایش تقاضا در فصل تعطیلات، رشد چشمگیر ۱۳ درصدی را در مقایسه با سه ماهه سوم ۲۰۲۰ ثبت کرد. حتی در مقایسه با سه ماهه سوم ۲۰۱۹، این صنعت ۲۵ درصد رشد چشمگیر داشته است.

به گزارش خرداد به نقل از انتخاب، این رشد سریع پس از سه ماهه نخست سخت سال گذشته ثبت شده است. میزان صادرات جهانی در کل سال ۲۰۲۰ با رشد ۱۱ درصدی به ۲۹۷ میلیون واحد رسیده است که نوت بوک‌ها عامل اصلی آن هستند و ۲۳۵.۱ میلیون مورد دیگر را تشکیل می‌دهند. البته محموله‌های رایانه شخصی نسبت به سال ۲۰۱۹ با ۲۲ ٪ افت به ۶۱.۹ میلیون دستگاه رسیده است.

 رایانه‌های شخصی

برند لنوو با ۲۹ ٪ رشد سالانه در مجموع ۷۲.۶ میلیون رایانه شخصی و تقریباً یک چهارم کل بازار (۲۴.۵ ٪) بار دیگر رهبر این صنعت است. HP با ۶۷.۶ میلیون دستگاه در سالی که رشد ۷ درصدی پایدار را به خود اختصاص داده است، در جایگاه دوم قرار دارد. از طرف دیگر، برند دل در سه ماهه چهارم سال با رسیدن به مجموع ۵۰.۳ میلیون محموله، به بهترین میزان خود یعنی ۱۵ میلیون دستگاه رسیده است. مقام‌های چهارم و پنجم به ترتیب با ۲۲.۶ و ۲۰ میلیون دستگاه در اختیار اپل و ایسر است.

برچسب ها: بازار رایانه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی