امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۵۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰

روحانی: باید در مصرف گاز مراعات کنیم؛ ما معادل نیمی از ۲۷ کشور اروپایی گاز مصرف می‌کنیم

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: باید در مصرف گاز مراعات کنیم ما الان معادل نیمی از مصرف گاز ۲۷ کشور اروپایی گاز مصرف می‌کنیم.
مراسم بهره برداری از طرح‌های ملی مناطق آزاد تجاری، صبح امروز (پنج شنبه ۲۵ دی‌ماه) با حضور رئیس جمهور و شکل ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش «انتخاب»، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در این مراسم اظهار داشت: ارزش این پروژه‌ها حدود ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود و باعث اشتغال ۳ هزا رو ۲۰۰ نفر از جوانان عزیز ما می‌شود که اشتغال خود را در سایه این طرح‌ها شروع می‌کنند.

وی با بیان اینکه مناطق آزاد و ویژه برای ما اهمیت خاصی دارد، تصریح کرد: مبنای این مناطق این بوده که سرمایه گذاران بتوانند با یک تسهیلات، معافیت‌ها و امتیازات خاص سرمایه گذاری کنند و عمدتا آنچه بدست می‌آید صادر کنند.

رئیس جمهور اضافه کرد: یعنی بنا بر این بوده مناطق آزاد و تجاری، سرمایه داخلی، خارجی و تکنولوژی را در سایه تسهیلات، معافیت‌ها و امتیازات جذب کند و محصولات قابل رقابت با استاندار‌های قابل قبول دنیا تولید شود و تبدیل به مراکز صادراتی شوند که به کل اقتصاد کشور و منطقه کمک کند.

روحانی افزود: معمولا مناطق آزاد در مناطق مرزی کشور فعال هستند، بنابراین می‌توانند حلقه اتصال بین خارج و داخل باشند شرایط را برای ترد سرمایه گذاران خارجی و عبور و خروج اجناس آنان تسهیل می‌کند.

وی افزود: در سال ۹۲ در روز‌های نخست دولت یازدهم ما شاهد این بودیم که مناطق آزاد به جای اینکه صادر کننده باشند به محلی برای واردات اجناس و محصولات خارجی دیگر کشور تبدیل شده بودند و ما این جهت را معکوس کردیم.

رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد: آماری که امروز ارائه شد نشان داد ما در مسیر هدف‌گذاری برای مناطق آزاد موفق بوده ایم صادرات ما به خارج ۱۳۸ میلیارد دلار بوده است و در برابر واردات کمتر از ۴۷ میلیارد تومان بوده است.

وی در ادامه اظهار داشت: مجلس لوایح دولت در مورد مناطق آزاد را زودتر تصویب کند، چون ما به مردم قول داده‌ایم.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: باید در مصرف گاز مراعات کنیم ما الان معادل نیمی از مصرف گاز ۲۷ کشور اروپایی گاز مصرف می‌کنیم.
برچسب ها: روحانی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی