امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۵۳۳۳
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۷

فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق: حادثه منطقه جرف الصخر خرابکاری بود حمله هوایی تکذیب می شود

خرداد: سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز (سه شنبه) گفت که حادثه منطقه «جرف الصخر» در شمال استان بابل این کشور خرابکاری در دکل‌های انتقال برق بود.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا به نقل از پایگاه خبری «ناس» عراق، سرلشکر «یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز (سه شنبه) درباره ماهیت انفجارهای نیمه شب گذشته منطقه جرف الصخر گفت که حوادث شمال بابل اقدامی خرابکارانه علیه دکل های برق از جانب گروهی قانون شکن بود و تلفات جانی نداشت.
به گفته وی، پرسنل اداره برق برای تعمیر دکل ها اقدام کرده اند.
وی همچنین از کنترل یگان های نظامی بر مرز عراق با سوریه و ایجاد استحکامات در آنجا و نیز تکمیل برج های دیده بانی و دوربین های حرارتی در مرز خبر داد.
برخی منابع خبری در داخل و خارج از عراق پیش از این از وقوع انفجارهایی در مواضع یگان های امنیتی عراق در منطقه جرف الصخر و کشته و زخمی شدن تعدادی از نیروها در جریان آن خبر داده بودند.
برخی از منابع خبری نیز علت انفجارها را به خاطر حملات هوایی دانسته بودند.
درپی انتشار این خبرها، ستاد اطلاع رسانی امنیتی عراق امروز (سه‌شنبه) در بیانیه ای وقوع حملات به یگان‌های امنیتی در منطقه جرف الصخر در استان بابل این کشور را تکذیب و اعلام کرد که انفجارها ناشی از حمله داعش به دکل های انتقال برق در شمال این استان بود.
این ستاد اعلام کرد: برخی از دکل های انتقال برق در منطقه البهبهانی در شمال استان بابل هدف حمله و تخریب از سوی باندهای تروریستی داعش قرار گرفت اما برخی آن را حمله هواپیماهای جنگی تفسیر کردند.
این ستاد "از رسانه ها و کاربران خواست تا در انتقال اطلاعات دقت داشته باشند و از پخش شایعات با هدف تلاش برای ایجاد سردرگمی در افکار عمومی خودداری کنند ".
در همین پیوند، سفارت آمریکا در بغداد نیز درباره انفجارهای نیمه شب گذشته در منطقه جرف الصخر بیانیه ای صادر و اعلام کرد: ما وجود گزارش هایی درباره احتمال وقوع انفجارهایی در نزدیکی جرف الصخر را ملاحظه می کنیم.
این بیانیه افزود: می توانیم تأیید کنیم که هیچ پرسنل یا یگان (نظامی) آمریکایی در نزدیکی جرف الصخر وجود ندارد و آمریکا در این حادثه ادعایی دست نداشته است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی