امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۵۳۳۷
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷

لپ تاپ سرقت شده نانسی پلوسی کجاست؟

خرداد: تازه ترین خبرها از ماجرای سرقت لپ‌تاپ رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در جریان حمله ۶ ژانویه به کنگره اگرچه از بازداشت زن سارق حکایت دارد اما گویا هنوز از سرنوشت این رایانه دستی که احتمالا حاوی اطلاعات مهمی است، خبری نیست.

به گزارش خرداد، ایرنا به نقل از تارنمای هیل، اف بی آی اعلام کرد "رایلی ژوئن ویلیامز" روز گذشته در پنسیلوانیا دستگیر شد و از جمله اتهامات علیه وی ورود یا ماندن در منطقه محدود شده بدون مجوز قانونی بوده است.

اتهام دیگر علیه این زن ورود با خشونت به ساختمان کنگره می باشد.

پیش از این گزارش شده بود که اف بی آی در حال بررسی سرنخ‌هایی است مبنی بر اینکه در جریان یورش هواداران ترامپ به کنگره در روز ۶ ژانویه، یک زن احتمالا لپ‌تاپ دفتر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان را دزدیده است تا آن را به روسیه بفروشد. 

اگر چه زن سارق دستگیر شده است اما به گفته مقامات و نهادهای ذیربط، تحقیقات برای یافتن دستگاه یاد شده ادامه دارد. هنوز مشخص نیست ادعاهای مطرح شده درباره قصد زن سارق برای فروش لپ تاپ نانسی پلوسی به روسیه تا چه حد صحت دارد.

همچنین اف بی آی اعلام کرده است که ویدئوی صحنه ربوده شدن لپ تاپ رئیس مجلس نمایندگان آمریکا توسط این زن را در اختیار دارد. 

رایلی ژون ویلیامز یکی از بیش از یکصد نفری است که در ارتباط با حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره توسط پلیس واشنگتن دستگیر شده اند.

در جریان یورش هواداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره، برخی از لپ‌تاپ‌های اعضای کنگره که ممکن است دارای اطلاعات حساسی باشند، به سرقت رفته است. ماموران امنیتی در تلاش برای بازداشت افرادی هستند که این لپ تاپ ها را به سرقت برده اند.در همین حال، یک خبرنگار آمریکایی توییت کرد که هواداران ترامپ زمانی که وارد دفتر پلوسی شدند با لپ‌تاپ میا اِرِنبِرگ مشاور مطبوعاتی او مواجه شدند که روشن رها شده و ایمیل‌هایش در معرض دید قرار داشت.

چهارشنبه (۱۷ دی) و پس از پایان سخنرانی ترامپ در جمع هوادارانش، صدها تن از حامیان وی به ساختمان کنگره که مشغول بررسی آراء گزینشگران بود، هجوم برده و روند تائید نهایی نتایج انتخابات ۱۳ آبان را دچار وقفه کردند.
برچسب ها: لپ تاپ ، نانسی پلوسی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی