امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۵۵۶۷
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳

این شهر با دمای منفی 30 درجه سردترین شهر کشور بود

خرداد: رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: شهر سراب در طول دو روز گذشته سردترین شهر کشور بوده است.
به گزارش خرداد به نقل از ایسنا ،محمد امیدفر در خصوص آخرین وضعیت جوی استان، اظهار کرد:وضعیت جوی استان تا روز پنجشنبه، پایدار و همراه با روند افزایش نسبی دما خواهد بود؛ به خاطر پایداری جو نیز افزایش غلظت آلاینده های جوی، کاهش دید و کیفیت هوا از فردا تا روز پنجشنبه پیش بینی می شود.

وی افزود:از روز پنجشنبه با نفوذ سامانه بارشی که میزان بارش چندان بالایی نخواهد داشت، با وزش باد از میزان غلظت آلاینده های جوی به خصوص در تبریز کاسته خواهد شد.

وی در خصوص میزان بارش های استان در طی روزهای گذشته، گفت:بیشترین میزان بارش استان در روز چهارشنبه در سراب با 16.2 میلی متر گزارش شده و در تبریز نیز 8.1 میلی متر بارش داشتیم؛ در روز سه شنبه نیز بیشترین میزان بارندگی در مرند با 10.2 میلی متر بوده و در تبریز یک میلی متر گزارش شده است، روز پنجشنبه در مناطق مختلف استان بارندگی نداشتیم و بیشترین میزان بارش نیز در بناب با 0.6 میلی متر بوده است.

امیدفر با اشاره به گفته هایی در خصوص بارش برف دو متری در شهرستان های مختلفی چون هریس، اظهار کرد:میزان بارندگی برف در روزهای گذشته معمولا کمتر از یک سانتی متر از ایستگاه های هواشناسی گزارش شده است و دلیل این ارتفاع از بارش، وقوع کولاک برف و جابه جایی برف به حاشیه های مناطق بوده که این امر، ارتفاع برف را در برخی نقاط حتی به یک متر و یا دو متر رسانده است.

وی در خصوص آخرین وضعیت دمایی استان نیز گفت:در 24 ساعت گذشته، سراب با دمای منفی 30 درجه سردترین شهر استان و مراغه با دمای مثبت دو درجه گرمترین شهر استان گزارش شده است.

وی افزود:دمای تبریز نیز در 24 ساعت گذشته، حداکثر منفی چهار درجه و حداقل منفی 14 بوده است، دمای فعلی تبریز هم منفی 12 بوده که نسبت به روز گذشته تغییری نکرده است. 
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی