امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۵۶۰۵
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸

عضو شورای شهر تهران: شهردار از نامگذاری خیابان بازرگان خودداری می‌کند

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از شهردار پایتخت از وی خواست به رای نمایندگان مردم در خصوص نامگذاری خیابانی به نام بازرگان تمکین کند.
به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، محمد جواد حق شناس روز یکشنبه در دویست و شصت و ششمین جلسه شورای شهر با بیان اینکه هفته ای که گذشت سالروز درگذشت مهدی بازرگان بود، گفت: کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران در راستای پیشنهاد احمد مسجد جامعی عضو دیگر شورای شهر، با بررسی کارشناسانه و از منظر خدماتی که این شخصیت علمی، مذهبی و انقلابی در قامت مسئولیت بهینه سازی و تصفیه آب تهران در اوایل دهه ۳۰ بعمل آورده بود، خیابان موسوم به سازمان آب را در منطقه ۲ که فراوانی آن در تهران به ۱۳ مورد می رسید ، را به نام ایشان نام گذاری کرد.

وی با بیان اینکه در نهایت در جلسه صحن شورا نیز این نامگذاری به تصویب رسید، گفت: پس از اعتراض عجیب و غریب فرماندار تهران به نامگذاری ، موضوع با اصرار شورای شهر در هیات حل اختلاف وزارت کشور مطرح شد.

حق شناس افزود: با توجه به نظرات کمیسیون حقوقی و فرهنگی شورا و اصرار مردمی از نمایندگان شورا، مصوبه به شهردار تهران ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه بیش ار ۹۵ روز از تاریخ آن گذشته است، گفت: متاسفانه شهردار تهران بدون هیچ دلیل روشنی از اجرای این مصوبه قانونی شورای اسلامی شهر تهران خودداری و به رای نمایندگان مردم تهران تمیکن نمی کند.

رییس کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران افزود: برای چندمین بار این رویه ناپسند و غیر قابل قبول را تذکر می دهم و اعتراض خود را به این رویکرد اعلام می‌کنم.

وی گفت: انتظار است در اسرع وقت این مصوبه شورای شهر به اجرا برسد.
برچسب ها: شورای شهر تهران
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی