امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۵۶۳۸
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۴

موضع انجمن اسلامی معلمان سبزوار به جنجال نماینده مردم سبزوار در مجلس

انجمن اسلامی معلمان سبزوار درباره سیلی زدن علی اصغر عنابستانی، نماینده سبزوار در مجلس به صورت یک سرباز راهنمایی و رانندگی خطاب به ملت ایران نامه ای نوشته است که متن آن بدین شرح است: 

هم میهنان گرامی و ارجمند ایران زمین

متاسفانه دیگر بار نماینده حاشیه‌ساز این شهر بلوا آفرید و با به ابتذال کشاندن حاکمیت قانون در ابتدایی‌ترین سطح آن یعنی قوانین راهنمایی و رانندگی، مایه شرمساری شهروندان دیار سربداران را فراهم آورد.

این بار، سرباز وظیفه شناسی هدف قرار گرفت که در اپیدمی قانون گریزی در کشور کوشید تا از حریم آن، پاسداری و موجبات برقراری نظم را فراهم سازد، ولی افسوس که با دریافت سیلی قدرت از سوی یک «حقوق خوان» که بر جایگاه قانون گذاری در مجلس هم تکیه زده است بدرقه شد.

اکنون ما فرهنگیان این دیار ادب دوست و نخبه پرور که بزرگانی همچون بیهقی ها و شریعتی ها را در دامان خود پرورده، مغولان تمدن ستیز را در دوران سربداران مهار کرده و نمایندگان بلندآوازه ای همچون دکتر غنی و عبدالقدیر آزاد را روانه پارلمان ساخته است از خود می پرسیم که کجای راه را اشتباه آمدیم که باید عصاره فضایل شهرمان به نماد قانون ستیزی و خشونت ورزی در کشور تبدیل شود؟!

اگر چه پدیده نظارت استصوابی در انتخابات اسفند ۹۸ حتی یک نامزد اصلاح طلب را برای انتخاب ما باقی نگذاشت ولی اکنون مسئولانه معتقدیم که اگر شهروندان این دیار نسبت به خشونت های زبانی این فرد در گذشته حساسیت بیشتری از خود مبذول می داشتند؛ اکنون کار به برخورد فیزیکی و هتک حرمت قانون و مامور اجرای آن نمی انجامید. لذا اگر چه در مرحله نخست، محدود کنندگان دایره انتخاب مردم در اسفند ۹۸ را شایسته ملامت می دانیم ولی به عنوان بخشی از فرهنگیان سبزوار بزرگ لازم می دانیم تا مراتب اعتذار صمیمانه خود نسبت به اقدام ناشایست نماینده مذکور را به پیشگاه سترگ ملت ایران تقدیم نموده و از همه ایرانیان عزیز درخواست کنیم که؛ این خطای فاحش را به حساب مردم دیار سربداران ننویسند!

روابط عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی