امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۵۶۷۷
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱

وزیر خارجه فرانسه: در نتیجه رویکرد فشار حداکثری ترامپ، فاصله زیادی نمانده تا ایران بتواند به سلاح هسته ای مجهز شود

خرداد: وزیر امور خارجه فرانسه در ادامه رویکرد «یکی به نعل و یکی به میخ زدن» های پاریس در قبال برجام، رویکرد فشار حداکثری ترامپ در قبال ایران را شکست خورده دانست و خواستار یافتن راهکاری برای بازگشت به برجام شد.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، ژان ایو لودریان در گفت و گو با رسانه فرانسوی "رادیو فرانس انتر"، با ابراز تردید درباره موثر بودن تحریم های ایران از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده، در عین حال ادعاهای تکراری خود درخصوص جمهوری اسلامی ایران را بار دیگر مطرح کرد.

او که چند روز پیش نیز ادعاهای واهی درمورد ایران مطرح کردبود، در گفت و گوی روز گذشته با رادیو فرانس انتر مدعی شد رویکرد فشار حداکثری دولت دونالد ترامپ ایران را به سمت دستیابی به سلاح هسته ای سوق داده است.

لودریان که کشورش یکی از معدود صاحبان سلاح هسته ای در جهان است و رد پای آن در تامین سلاح و تجهیزات نظامی برای کشورهای ناقض حقوق بشر نظیر عربستان سعودی در جنگ علیه مردم یمن به وضوح دیده می شود، ادعا کرد: وضعیت بسیار خطرناک است؛ چرا که دستیابی ایران به سلاح هسته ای می تواند پیامدهای ژئواستراتژیک قابل توجهی را به همراه داشته باشد.

وی تاکید کرد: از این رو یافتن راهکاری برای بازگشت به توافق هسته ای ایران (برجام) اجتناب ناپذیر است.

لودریان بدون اشاره به بی عملی های فرانسه و در مجموع، بی عملی های اروپا در قبال برجام و بدون اینکه حرفی درباره نقش تروئیکای اروپایی در بی اثر بودن برجام بزند، گفت : رویکرد ترامپ در قبال ایران به خصوص اعمال سیاست فشار حداکثری علیه این کشور نتیجه معکوس به دنبال داشته؛ در واقع ترامپ خواهان عدم دستیابی تهران به سلاح هسته ای بوده اما واقعیت آن است که فاصله زیادی نمانده تا ایران بتواند به سلاح هسته ای مجهز شود.

وزیر امور خارجه فرانسه اخیرا نیز ادعاهایی بی اساس درخصوص برنامه های تسلیحاتی کاملا متعارف ومشروع ایران مطرح کرده است درحالی که کشورش سالهاست که با نقض صریح حقوق بشر، مشتریان خاورمیانه‌ای و صاحب پترودلارهای فراوان را علیه ملت‌های بی دفاع مسلح می‌سازد.

به گزارش ایرنا، ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه شامگاه روز شنبه (۲۷ دی) در گفت‌وگویی مدعی شد: احیای توافق هسته‌ای کافی نیست. لازم است گفت‌وگوهای سختی درباره فعالیت‌های منطقه‌ای و موشکی بالستیک ایران انجام دهیم. وی افزود: مهم است که ترتیباتی برای بازگشت ایران و آمریکا به توافق هسته‌ای انجام شود. وزیر خارجه فرانسه در ادامه گفت: ایران در حال کار برای تقویت توانمندی‌های هسته‌ای خود است.

در واکنش به این ادعای لودریان محمدجواد ظریف توییت کرد: همکار محترم: شما دوران کاری‌ات در کابینه را با فروش جنگ‌افزار به جنایتکاران جنگی سعودی آغاز کردی. از بیان حرف‌های پوچ و مهمل در مورد ایران دست بردار.

وزیر امور خارجه با یادآوری این واقعیت که این «شما» هستید که منطقه ما را بی‌ثبات می‌کنید؛ افزود: از حفاظت جنایتکارانی که منتقدان خود را با اره تکه‌تکه می‌کنند و از جنگ‌افزارهای ساخت «شما» برای سلاخی کودکان در یمن استفاده می‌کنند، دست بردارید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی