امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۵۶۸۸
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶

سقوط سنگین دلار در راه است؟

اولین قیمت دلار در امروز، دوشنبه ششم بهمن ماه همان ۲۳۶۰۰ تومان روز گذشته گزارش شده است. این درحالیست که برخی اخبار سیاسی فعالان بازار ارز را در فاز انتظار برای ارزانی دیگر برده است.
خرداد: اولین قیمت دلار در امروز، دوشنبه ششم بهمن ماه همان ۲۳۶۰۰ تومان روز گذشته گزارش شده است. این درحالیست که برخی اخبار سیاسی فعالان بازار ارز را در فاز انتظار برای ارزانی دیگر برده است.

با این حال قیمت دلار صرافی ملی ۲۲۷۷۰ تومان گزارش شده که ۳۴۰ تومان گران‌تر از آخرین قیمت دیروز صرافی ملی است.

اما این نرخ‌ها درحالیست که برخی اخبار سیاسی فعالان بازار ارز را به این سمت سوق داده که شاید شوک غیراقتصادی دیگری در راه باشد.

شب گذشته سفیر آمریکا در عراق مدعی شد که واشنگتن در راستای حل اختلافات با ایران از طریق دیپلماسی تلاش می‌کند.

طبق گزارش فارس، «متیو تولر» سفیر آمریکا در عراق روز یکشنبه در دیدار با «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق، گفت که اختلافات آمریکا با ایران همچنان پابرجاست و واشنگتن برای حل آ‌ها مصمم است. به نوشته السومریه‌نیوز، طبق بیانیه صادره از دفتر قاسم الاعرجی، سفیر آمریکا همچنین گفت که حل و فصل دیپلماتیک اختلافات با ایران نیاز به تلاش بسیاری دارد و واشنگتن در این راستا مصمم است.

از سوی دیگر با تقویت گمانه حضور رابرت مالی در دولت بایدن به نظر می‌رسد اخبار مربوط به روابط ایران و آمریکا رنگ و بوی جدی‌تری بگیرد.

رضا نصری، حقوق‌دان بین‌الملل درباره انتخاب رابرت مالی به عنوان رئیس کارگروه میز ایران در وزارت خارجه آمریکا گفته است: نگاه رابرت مالی به مذاکره به مراتب متوازن‌تر و واقع‌بینانه‌تر از اسلاف اوست. او حتی در جایی می‌گوید اگر آمریکا بخواهد موضوعِ «بندهای غروب در برجام» را مطرح کند، باید حاضر باشد در ازای آن، مطالبات و شروط ایران – از جمله رفع تحریم‌های اولیه – را نیز مورد بررسی قرار دهد! یعنی باور دارد آمریکا نمی‌تواند بدون دادن امتیازهای قابل‌ ملاحظه، امتیازهای مهمی از ایران مطالبه کند.

علاوه بر این، ریچارد دالتون، سفیر پیشین بریتانیا در ایران گفته است که ایران و آمریکا هیچ‌ یک در حال حاضر دست بالا را ندارند و چاره‌ای جز بازگشت به مذاکره ندارند.

همچنین امروز یورونیوز نوشت: کاخ الیزه اعلام کرده است که امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا تلفنی صحبت کرده که یکی از موضوعات مورد بحث در این گفتگوی تلفنی برنامه هسته‌ای ایران بوده است.

آیا این اخبار سیاسی ممکن است دلار را متاثر کند؟

منبع: تجارت نیوز
برچسب ها: دلار
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی