امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۵۶۹۸
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱

راهنما تعویض و تعمیرات باتری ماشین شارژی

در حال حاظر اسباب بازی ها بسیاری نسبت به گذشته تولید می شوند و ماشین شارژی و موتور شارژی هم در زمره اسباب بازی های امروزی برای کودکان است. اینگونه از اسباب بازی ها متناسب با پیشرفت علم و تکنولوژی ظهور کرده اند و با توجه به امکاناتی که دارند قطعا مورد توجه و علاقه کودکان هستند. راندن وسایل برای کودکان بسیار هیجان انگیز است و به همین دلیل است که فرزندان، شما را وادار به خرید این محصولات می کنند. اگر فقط طبق خواسته کودک خود اقدام به خرید کنید به دلیل اینکه کودک فقط ظاهر وسیله را در نظر می گیرد ممکن است خرید رضایت بخشی انجام نگیرد. قطعا برای خرید موفق باید نکاتی را مد نظر داشته باشید. در این نوشته به راهنما تعویض و تعمیرات باتری ماشین شارژی می پردازیم. در ادامه این مقاله از فروشگاه سیسمونی نی نی بابا همراه ما باشید.

تعویض باطری موتور شارژی

شما میتوانید بعد از تهیه باطری های ۶ ولت و ۱۲ ولت موتور شارژی از خانه باتری اقدام فرمایید, در تعویض باطری فقط باید به اتصال قطب های مثبت و منفی باطری به موتور دقت فرمایید, معمولا سیم مشکی (بعضی موارد آبی) به قطب منفی باطری و سیم قرمز به قطب مثبت باطری وصل میشود.

تعمیر باطری موتور شارژی

بسیاری از افراد با این فکر که باتری های موتور شارژی را میتوان تعمیر کرد و نیازی به خرید این باتری برای مصارف بعدی نخواهد بود اقدام به خرید این موتورها میکنند. اما این درست نیست و شما باید پس از تمام شدن باتری نسبت به خرید باتری جدید و با کیفیت اقدام کنید. حتما باتری خوب تهیه کنید تا به این دستگاه فشاری وارد نشود و موجب خرابی نگردد.

باطری های موتور شارژی تعمیر نمیشوند و شما باید یک باطری نو تهیه بفرمایید. البته در بعضی موارد که باطری خوابیده باشد و هیچ گونه ولتاژینداشته باشد با یک شارژ قویتر ( مثال ۴ برابر آمپر باطری ) باطری برمیگردد. مثال باطری شما ۶ ولت ۵ آمپر است, شارژ ۶ ولت ۲۰ آمپر برای مدت زمان کوتاه حداکثر ۵ دقیقه ای, تاکید میشود این زمان باید کوتاه باشد.

شارژ باطری موتور شارژی

شارژ اولیه باطری های موتور شارژی باید حدود ۱۶ ساعت انجام شود, شما باید آداپتور موتور را به برق متضی نمایید و تا ۱۶ ساعت از موتور استفاده نکنید, این کار برای طول عمر باطری مفید خواهد بود.

جهت شارژهای بعدی معمولا حدود ۸ ساعت باید شارژ شود. جهت بهبود طول عمر باطری , موتور را در زمان های کوتاه استفاده نمایید و شارژ و دشارژ نمایید و مثلا برای مدت طولانی در انباری قرار ندهید, این کار موجب خراب شدن باطری در کوتاه مدت میشود.


فروشگاه سیسمونی نی نی بابا

نی نی بابا فعالیت خود را از سال 1394 به عنوان تامین کننده محصولات نوزاد و کودک اصیل ایرانی و خارجی نظیر انواع کالسکه دلیجان، کریر، ساک لوازم، روروئک، صندلی غذا، صندلی خودرو، دوچرخه، سه چرخه و… برای‌ فروشگاه های اینترنتی آغاز کرد. تخصص اعضای این شرکت به حوزه محصولات نوزاد و سیسمونی و تجربه آنها در تامین بیش از بیست هزار سفارش برای فروشگاه های متعدد موجب شد تا در سال 97 اقدام به تاسیس فروشگاه اینترنتی نی نی بابا به منظور عرضه سریع و مقرون به صرفه تر این محصولات به مصرف کنندگان کنند.
شماره تلفن: 02135000325

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی