امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۵۷۱۸
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲

مسلم است آمریکا طی ماه‌های آینده به برجام بازمی‌گردد

خرداد: تحلیلگر ارشد مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری گفت: تیم بایدن و شخص او از ابتدا با خروج از برجام مخالف بودند و البته در مذاکرات برجامی هم نقش کلیدی داشتند بنابراین بدیهی است که از برجام حمایت کنند.

«دیاکو حسینی»، تحلیلگر ارشد مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا در رابطه با امکان بازگشت ایران به برجام و همچنین بازگشت آمریکا به برجام عنوان کرد: امروز و در شرایط فعلی هیچ بهانه ای برای شکست برجام وجود ندارد چرا که فشار حداکثری ترامپ بر ایران به سخت ترین شکل ممکن شکست خورد و بهانه ای که برای تغییر رفتار با ایران وجود داشت، امروز دیگر وجود ندارد.

او افزود: تیم بایدن و شخص او از ابتدا با خروج از برجام مخالف بودند و البته در مذاکرات برجامی هم نقش کلیدی داشتند بنابراین بدیهی است که از برجام حمایت کنند.

حسینی خاطر نشان کرد: آمریکا به سبک اوباما و تیم بایدن معتقد است که با برجام می تواند به فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران نظارت بهتری داشته باشد بنابراین می توان امیدوار بود که برجام بار دیگر بتواند در روابط دو کشور، مسلط شود.

او اضافه کرد: امروز موضوع این نیست که به برجام باز می گردیم یا خیر چراکه تقریبا این موضوع ثابت شده که بایدن قصد بازگشت به برجام را دارد. علاوه بر این او از ابتدا هم مشوق برجام بوده و در صحبت های انتخاباتی خود هم بارها به این موضوع اشاره کرده که به برجام، بازخواهد گشت.


برچسب ها: برجام
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی