امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۵۸۲۱
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳

چین از خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره حمایت کرد

خرداد: «شی جین پینگ» رییس جمهوری چین در تماسی تلفنی با «مون جائه این» همتای کره جنوبی خود از خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره کره حمایت کرد.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، یونهاپ خبرگزاری رسمی کره جنوبی روز چهارشنبه نوشت: در جریان این مذاکرات، مون هم اظهار امیدواری کرد سئول و پکن بتوانند با یکدیگر همکاری و اجلاس سه جانبه ای را به همراه ژاپن در همین راستا افتتاح کنند.

به گزارش کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی، «شی» ضمن پاسخ مثبت به این درخواست اعلام کرده است چین همکاری خود را با سئول برای برگزاری این اجلاس در اولین زمان ممکن تقویت خواهد کرد.

سئول قصد داشت سال گذشته میلادی اجلاس سالانه ۳ جانبه ای را به نوبت در هر ۳ کشور برگزار کند، اما به دلیل وضعیت همه گیری ویروس کرونا قادر به برگزاری این اجلاس نشد.

دو رهبر همچنین توافق کردند که در زمینه کنترل ویروس کرونا با یکدیگر همکاری کنند. شی گفت که او از دیدگاه مون در مورد ایجاد یک نهاد مشارکتی در شمال شرقی آسیا در زمینه بهداشت عمومی حمایت می کند.

شی با بیان اینکه از برنامه کره جنوبی برای شروع واکسیناسیون ویروس کرونا در ماه آینده آگاه است، ابراز امیدواری کرد برنامه واکسیناسیون سئول بتواند نقشی اساسی در مبارزه جهانی با بیماری همه گیر داشته باشد.

رییس جمهوری چین همچنین گفت که پکن و سئول می توانند در مورد توافق نامه جامع و مترقی برای مشارکت بین اقیانوس آرام (CPTPP)، یک توافق نامه تجارت آزاد ۱۱ جانبه در منطقه آسیا و اقیانوسیه، گفت و گو کنند.

شی همچنین ابراز امیدواری کرد به محض ایجاد شرایط، "سفری زودهنگام" به کره جنوبی داشته باشد.

یک مقام ارشد ریاست جمهوری کره جنوبی به خبرنگاران گفت که کاخ ریاست جمهوری این کشور همچنین در اسرع وقت پیگیر انجام گفت و گوی تلفنی بین مون و «جو بایدن» رییس جمهوری آمریکا خواهد بود.

مون و بایدن پیشتر پس از اینکه بایدن در انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر پیروز شد، تلفنی با یکدیگر صحبت کردند.
برچسب ها: سلاح هسته
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی