امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۶۰۲۰
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۷
پانته‌آ بهرام در واکنش به توقیف فیلم قاتل وحشی:

زن بودن در سینما آسان نیست

پانته آ بهرام درباره توقیف «قاتل و وحشی» به علت نمایش موی تراشیده و گوش‌های لیلا حاتمی نوشت: اینروز‌ها باز بحثِ گوش است و سانسور و سینما و زن! گوشِ "زنان " که گویا فقط برای شنیدنِ فرامینِ "مردان" آفریده شده!.
هفته گذشته اسامی فیلم‌های حاضر در جشنواره فیلم فجر مشخص شدند و در این میان نامی از فیلم قاتل وحشی با بازی لیلا حاتمی نبود. خبرهای حاکی از آن است که فیلم به دلیل مشخص بودن گوش‌های لیلا حاتمی و همچنین تراشیده بودن موهای او توقیف شده است. حالا به همین دلیل پانته‌آ بهرام یادداشتی نوشته است که متن کامل آن را در زیر می‌خوانید:

پانته‌آ بهرام که حضور سال گذشته‌اش در فیلم «شنای پروانه» و نشست خبری این فیلم با مو‌های تراشیده حواشی زیادی در پی داشت، درباره توقیف «قاتل و وحشی» به علت نمایش موی تراشیده و گوش‌های لیلا حاتمی نوشت: «اینروز‌ها باز بحثِ گوش است و سانسور و سینما و زن! گوشِ "زنان " که گویا فقط برای شنیدنِ فرامینِ "مردان" آفریده شده!.
نه ببخشید! باید چیزی بگویم که به "صلاح " باشد. چرا که "آداب" اینگونه حکم میکند! باید چیزی بگویم که "بشود" گفت! در میانه‌ی این هیاهوی تکراری، گفتند: فیلم‌های دیگری در این سال‌ها با حضورِ زنانی با سر‌های تراشیده بر پرده رفت و آب از آب نجنبید!.
نه دوستان! نه اینهمه آسان! ما در اختلاط مفاهیم و استدلالات و استفتاء و مباحثِ بی قانونی که قانون نمیشوند، تاوانِ "زن" بودنمان را می‌دهیم! من هم تاوان دادم برای شرکت در جلسه‌ی مطبوعاتی فیلمی که با همان شکل در آن فیلم ظاهر شده بودم!

این خانه گویا به اعتبارِ "ترس" پابرجاست و ما هرگز صاحبخانه نمیشویم..

«زن» بودن و بودن در این سینما آسان نیست!

ناتمام...»
برچسب ها: پانته‌آ بهرام
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی