امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۶۱۴۱
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳

جمهوری اسلامی: نگران طوفان شوم در 1400 باشیم

روزنامه جمهوری اسلامی نسبت به بروز یک طوفان سهمگین سیاسی در انتخابات 1400 هشدار داد.
به گزارش خرداد روزنامه جمهوری اسلامی در مطلبی با عنوان فرصتی برای بازگشت به خط امام تلاش کرده با مرور مواضع بنیانگذار جمهوری اسلامی آفت سنگین انقلاب در برهه کنونی را معرفی کند.

این روزنامه نوشته است:ازجمله حکمت‌هائی که در کلام امام همواره موج می‌زد، این بود که آفت‌های انقلاب و حکمرانی را به دو دسته سبک و سنگین تقسیم می‌کرد و توطئه‌های خارجی را از نوع سبک و اختلافات داخلی را از نوع سنگین می‌دانست و می‌فرمود:

"آن که مهم است، این ناسازگاری است که در ارگان‌های اسلامی هست. هرجا بروی با هم توافق ندارند. هی دعوت به توافق می‌کنند همه، لکن خودشان هم توافق ندارند. این موجب نگرانی است... یعنی داخل خودش آسیب می‌بیند. محتاج به این نیست که از خارج بیایند و به ما آسیب برسانند، ما خودمان به جان هم می‌افتیم و خودمان را از بین می‌بریم."

آنچه در این فراز از سخنان امام آمده، مربوط به اختلافات سیاسی و اجرائی است. همین نکته را امام درباره کودتا علیه نظام جمهوری اسلامی هم بارها گفته‌اند. ایشان همواره می‌گفتند نیروهای نظامی خارجی هرگز نمی‌توانند در این کشور کودتا کنند، اگر کودتائی بشود از داخل ممکن است باشد. این کلام دقیق و کاملاً درست امام که فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، مبتنی بر همین تفکر صحیح است و دیدیم که واقعاً هم آمریکا در طول 42 سال گذشته علیرغم رجزخوانی‌هائی که علیه نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران کرد، نتوانست کاری از پیش ببرد و به اهداف خود برسد.

بنابراین، همه باید بر آنچه در داخل می‌گذرد متمرکز باشیم و نگرانی‌های مربوط به اختلاف‌افکنی‌های داخلی را برطرف کنیم. کسانی که درصدد برمی‌آیند با نفی دیگران، خود را اثبات کنند، کانون تفرقه‌افکنی هستند. این صحنه مشمئزکننده را اولین‌بار در مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری سال 88 دیدیم که متاسفانه از آن پس به عنوان یک روش، ادامه یافت و نهادینه شد. اکنون ادبیات سیاسی ما از این میراث شوم بشدت رنج می‌برد، روشی که در تضاد کامل با خط امام خمینی است. همه باید نگران طوفان سهمگینی باشیم که توسل به این میراث شوم در تبلیغات انتخاباتی 1400 پدید خواهد آورد. متاسفانه از هم‌اکنون دورنمائی از این طوفان سهمگین را در ادبیات افرادی که اشتیاق فراوانی برای نشستن بر صندلی دوست‌داشتنی ریاست ‌جمهوری دارند، می‌بینیم. اگر قرار است دهه فجر را فرصتی برای بازگشت به خط امام قرار دهیم، از هم‌اکنون باید اقدام موثری برای جلوگیری از وقوع این طوفان به عمل آوریم.

   

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی