امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۶۵۸۸
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۴
تعداد نظرات: ۱ نظر

شعار مرگ بر روحانی هدایت شده بود؟

خرداد :نماینده مردم گرمسار در مجلس دهم در رابطه با توهین به رئیس جمهور در روز راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: این توهین و هتاکی ها هدایت شده است.

«غلامرضا کاتب»، نماینده مردم گرمسار در مجلس دهم، در رابطه با توهین به رئیس جمهور در روز راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: این توهین و هتاکی ها هدایت شده است و نمی تواند از سوی این افراد باشد. گروه هایی در کشور هستند که افراد را هدایت و تربیت می کنند تا این توهین را انجام دهند تا قبح مسئولین نظام کاملا ریخته شود. جایگاه ریاست جمهوری دارای اهمیت و ارزش است زمانی که شخصی رای ملت را دارد باید جایگاه او مورد احترام قرار بگیرد. 

او ادامه داد: این تفکر به نوعی ایجاد یک بدعت جدید در درون نظام است، مرحوم هاشمی رفسنجانی فرمود عمر کشون راه نیندازید زیرا دامن خودتان را هم خواهد گرفت این رفتارها روزی دامن خودشان را خواهد گرفت. تفکراین افراد ناشایست است. 

کاتب در رابطه با اینکه به نظر شما نباید دادستان به عنوان مدعی العموم و یا قوه قضاییه به این موضوع رسیدگی کند، اظهار کرد: قوه قضاییه موظف است تا به این موضوع ورود کند. این وظیفه قوه قضاییه است و باید برخود جدی کند البته تا به این ساعت هنوز عکس العملی نشان ندادند چه برسد به برخورد، اگر به وظیفه خود به صورت کامل عمل می کردند شاهداین اتفاقات در نظام نبودیم. 

او در پاسخ به این سوال که به نظر شما چرا این هتاکی با بی اعتنایی برخی نهادها مواجه شده  است، گفت: این تفکر و توهین توسط خیلی از این افراد هدایت می شود وقتی خودشان هدایت می کنند چه توجهی شود! این توهین ها نه تنها به شخص روحانی بلکه به نظام آسیب وارد می کند و حرمت ها در کشور شکسته می شود، بی حرمتی رواج می یابد و هرکس به خود اجازه می دهد تا  هرکار غیر قانونی انجام دهد. کار غیر قانونی در نظام بدعت می شود و این بدعت منجر به آسیب به نظام می شود نه به یک فرد.

شعار مرگ بر روحانی هدایت شده بود؟ /قوه قضاییه باید سریعتر برخورد کند /اگر در برابر توهین سکوت کنیم دیگر مسئولی در امان نخواهد بود

اگر در برابر توهین سکوت کنیم دیگر مسئولی در امان نخواهد بود

همچنین یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: بداخلاقی در جامعه خصوصا توهین و اهانت یک بیماری دردناک و خطرناکی است مخصوصا در جامعه ای که پسوند اسلامی دارد.

«جلال جلالی زاده»، فعال سیاسی اصلاح طلب، در خصوص توهین به روحانی اظهار کرد: بداخلاقی در جامعه خصوصا توهین و اهانت یک بیماری دردناک و خطرناکی است مخصوصا در جامعه ای که پسوند اسلامی دارد چرا که یکی از نشانه های اسلام، اخلاق مدار بودن افراد در جامعه اسلامی است.

او گفت: انسان باید در همه اعمال خود اخلاق مدار باشد اما متاسفانه جامعه ما روز به روز از نظر دینی ضعیف تر و نشانه های دینی در جامعه کمتر می شود؛ افرادی به نام دین با پشتوانه های عالمان دینی اعمالی را مرتکب می شوند که بسیار ناپسند است.

جلالی زاده تصریح کرد: توهین از نظر اخلاقی، سیاسی و اجتماعی کار نادرستی است و این افراد انتقاد را با تخریب اشتباه گرفته اند. انتقاد این است که با هدف سازندگی و رفع نقص ها همراه باشد و در امر به معروف و نهی از منکر استناد شده است چنین رفتارهایی دامن همه را می گیرد یعنی اگر امروز در برابر این توهین سکوت کنیم فردا روز مسئول دیگری در امان نخواهد بود.

این فعال سیاسی افزود: این افراد با پشتوانه ای که دارند و با حمایت هایی که می شوند و با مسئولیت سیاسی و عدم دادگاهی کردن، همچین رفتارهایی را انجام می دهند که آثار مثبتی برای جامعه ما ندارد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: مشخص است افرادی که توهین کردند چه کسانی و از چه جناحی هستند. آنها به نوعی اعمال قدرت کردند که ما دارای همچین قدرتی هستیم که می توانیم این رفتارها را داشته باشیم و کسی نمی تواند، جلوی ما را بگیرد.

برچسب ها: روحانی ، گرمسار
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
1
0
اینها خودشان را ذوب در و لایت می دانند و هیچ برخورد سختی با اینها نخواهد شد همچنان که با اسید پاشان نشد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی