امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۶۶۴۷
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۸
نقشه جنجالی آنکارا در سال ۲۰۵۰

الحاق عربستان، اردن، مصر و مناطقی از روسیه به خاک ترکیه

خرداد:  کاربران فضای مجازی ویدئویی را از نقشه فرضی ترکیه در سال ۲۰۵۰ به اشتراک گذاشتند که از سوی یک شبکه دولتی در ترکیه پخش شده و باعث جنجال در شبکه های مجازی شده است.

به گزارش  سی ان ان، این نقشه نشان می دهد که عربستان و مصر نیز به خاک ترکیه ضمیمه شده اند و همین موضوع خشم کاربران دو کشور را در فضای مجازی به همراه داشته است.

در این ویدئو دیده می شود که نقشه ترکیه در سال ۲۰۵۰ از شرق تا قزاقستان و ترکمنستان و از غرب نیز تا لیبی امتداد می یابد.

این کلیپ عصبانیت شماری از روزنامه نگاران و کاربران را نیز به همراه داشته است. یکی از آنها در این باره نوشت: شبکه دولتی TRT1 ترکیه نقشه مناطق نفوذ پیش بینی شده ترکیه درسال ۲۰۵۰ را پخش کرده است . براساس گفته یکی از تحلیلگران سیاسی د آمریکا، این نقشه گسترش سرزمین های ترکیه را نشان می دهد که شامل سوریه، عراق، اردن، مصر، لیبی، سراسر شبه جزیره عربی، یونان وما ورای قفقاز و برخی از مناطق جنوب روسیه می شود.

یک روزنامه نگار روسی هم در این باره نوشت: این نقشه در واقع نقشه ای است که هواداران اخوان المسلمین آن را تبلیغ می کنند و شامل مناطقی می شود که تحت کنترل دولت عثمانی بود اما موضوع مهمتر این است که به اسرائیل در این نقشه تعرضی وارد نمی شود.

روزنامه «ترکیه ۲۴» نیز نوشت: همواره اردوغان رویاپردازی می کند که ترکیه یک دولت بزرگ است و امپراطوری عثمانی را احیا خواهد کرد اما رویاهای اردوغان توهم و سرابی بیش نیست.

با این حال رسانه های نزدیک به آنکارا اعلام کرده اند: نقشه ای که توسط این شبکه ترکیه ای پخش شده، از سوی موسسه تحقیقاتی استراتفوردمنتشر شده است.

منبع: شفقنا
برچسب ها: عربستان ، روسیه ، ترکیه
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی