امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۶۸۱۰
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶

وقتی جاروبرقی مکش ندارد، چه باید کرد؟

اگر مکش جارو برقی شما ضعیف شده است، می‌توانید موارد زیر را بررسی کنید تا دستگاه را عیب‌یابی کنید. برای تعمیر جارو برقی از خدمات پلاک استفاده کنید.

  1. کیسه جاروبرقی را بررسی کنید: اگر کیسه جاروبرقی پر شده آن را تعویض کنید. ممکن است خالی کردن گرد و خاک داخل کیسه و استفاده مجدد از آن اقتصادی به نظر برسد اما لایه‌ای نازک از ذرات به ندرت در کیسه شکل می‌گیرد که روی مکش جاروبرقی اثر خواهد گذاشت.
  2. لوله جاروبرقی را چک کنید: گیر کردن مو، اجسام یا گرد و غبار در لوله جاروبرقی می‌تواند مسیر را مسدود کند و باعث کاهش مکش جاروبرقی شود. راه‌های هوایی داخل دستگاه را نیز بررسی کنید. اگر چنین مشکلی وجود ندارد سایر موارد لیست را چک کنید.
  3. فیلتر جاروبرقی را بررسی کنید: فیلترها، شبیه به کیسه جاروبرقی عمل می‌کنند که برای جاروبرقی‌های بدون کیسه ساخته شده‌اند. بررسی کنید که فیلتر با گرد و غبار مسدود نشده باشد یا نیاز به تعویض نداشته باشد.
  4. دنبال شکستگی بر روی لوله جاروبرقی بگردید: کل لوله را بررسی کنید. فرار هوا از شکستگی یا ترک خوردگی لوله می‌تواند دلیل کاهش مکش جاروبرقی باشد. اگر لوله جاروبرقی شکسته بود، می‌توانید از خدمات تعمیر پلاک برای رفع مشکل استفاده کنید.
  5. خرابی موتور جاروبرقی: جارو کردن آب و وارد شدن رطوبت به داخل جاروبرقی می‌تواند روی عملکرد موتور جاروبرقی اثر گذاشته و باعث کاهش مکش جاروبرقی شود.


چرا برای تعمیر جارو برقی از خدمات پلاک استفاده کنم؟

پلاک یک اپلیکیشن جامع ارائه دهنده خدمات است که می‌توانید به کمک آن از نیروهای متخصص برای ارائه خدمات در محل خود استفاده کنید. پلاک برای شما امکان دسترسی به شبکه بزرگی از متخصصین حرفه‌ای را فراهم کرده است و می‌توانید با مقایسه قیمت ارائه شده توسط متخصص و همچنین مشاهده نظر سایر کاربران، فرد مورد نظر خود را انتخاب کرده و با بهترین قیمت و کیفیت، سفارش خود را ثبت کنید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی