امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۷۱۵۲
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴

فرمانده سنتکام: ایران می خواهد به عنوان عضو مسئول خانواده ملت های منطقه، شناخته شود

رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده موسوم به سنتکام که فرماندهی نیروهای ارتش آمریکا در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) را هم برعهده دارد، خواستار خویشتنداری ایران در شرایط افزایش تلاش های واشنگتن برای بازگشت به توافق هسته ای برجام شد.
خرداد: ژنرال کنث مکنزی در جریان سفر به عمان، روز دوشنبه به خبرگزاری فرانسه همچنین مدعی شده که پایان دادن به جنگ یمن به نفع ایران نیست و حوثی ها باید گزینه مذاکره را انتخاب کنند.

این فرمانده نظامی آمریکا افزود عربستان تمایل و نیت صادقانه ای برای رسیدن به یک راه حل مسالمت آمیز در یمن دارد.

ژنرال مکنزی گفت: تصور می کنم که زمان خوبی برای رفتار هوشیارانه و محتاطانه همگان خواهد بود؛ تا ببینیم چه پیش خواهد آمد. من بر این باور هستم که قطعا برای هرگونه رخدادی، آمادگی خواهیم داشت.

مکنزی با درخواست از تهران برای خودداری از هرگونه فعالیتی که باعث تشدید تنش شود، افزود: به باور من ایران می خواهد به عنوان عضو مسئول خانواده ملت ها و کشور با ثباتی در منطقه، شناخته شود.

هدف دیدار مکنزی از عمان به صورت رسمی دیدار از تنگه هرمز و دیدار با عبدالله بن خمیس الرئیسی رئیس تازه ستاد مشترک ارتش این کشور،عنوان شده است.

با وجود دیدار بدون دردسر این ژنرال در میان تدابیر شدید امنیتی، او تلاش تهران را برای انتقام گیری از ترور ژنرال قاسم سلیمانی رد نکرد که در ژانویه ۲۰۲۰ در حمله پهپادی ارتش آمریکا در بغداد به شهادت رسید.

مکنزی افزود: ما همیشه قدرت حفاظت و بازدارندگی نیروهایمان را در این منطقه ارزیابی می کنیم و اطمینان دارم که برای هر رخدادی آمادگی داریم.

ایالات متحده چندین پایگاه هوایی در کشور چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفری سلطنت عمان در همسایگی ایران دارد و نیروی دریایی آن از بندر صلاله در جنوب عمان استفاده می کند.

منبع: ایرنا
برچسب ها: سنتکام
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی