امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۷۱۵۸
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵

دولت بخشی از بدهی خود را از طریق فروش سهام تامین می‌کند

مجلس شورای اسلامی دولت را مکلف کرد، مبلغ ۱۰هزار میلیارد ریال از بدهی ناشی از عدم اجرای بند (۲) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی را از سال ۱۳۸۷ تاکنون از طریق فروش سهام و دارایی‌های مالی تأمین کند.
خرداد: مجلس شورای اسلامی دولت را مکلف کرد، مبلغ ۱۰هزار میلیارد ریال از بدهی ناشی از عدم اجرای بند (۲) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی را از سال ۱۳۸۷ تاکنون از طریق فروش سهام و دارایی‌های مالی تأمین کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، در نشست علنی نوبت عصر روز دوشنبه در بررسی جزییات لایحه بودجه ۱۴۰۰نمایندگان با پیشنهاد علیرضا سلیمی نماینده محلات در تبصره ۲بند د دولت را مکلف به پرداخت بدهی ناشی از عدم اجرای قانون سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون اساسی کردند.

در بند(د )تبصره ۲ ماده واحده اصلاح شده آمده است: دولت مکلف است مبلغ ۱۰هزار میلیارد ریال از بدهی ناشی از عدم اجرای بند (۲) ماده (۲۹) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی از سال ۱۳۸۷ تاکنون را از طریق فروش سهام و دارایی‌های مالی تأمین کند و به‌منظور حمایت از نوسازی و بهسازی بنگاه‌های تعاونی و ایجاد اشتغال و کارآفرینی، در بخش تعاون در قالب افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون از محل ردیف ۵۴-۵۳۰۰۰۰ جدول شماره (۹) این قانون هزینه کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی از روز گذشته بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ را در جلسه علنی آغاز کرده‌اند.

منبع: ایرنا
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی