امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۷۱۹۰
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵

نماینده تهران خطاب به قالیباف: شما ماله کش دولت هستید!/ رئیس مجلس انقلابی از موافقت شورایعالی امنیت ملی درباره توافق بین ایران و آژانس باخبر بود

در ادامه جلسه غیرعلنی روز دوشنبه که به بررسی توافق آژانس و ایران اختصاص داشت جدل لفظی بین نمایندگان به قدری بالا گرفته که سیدنظام موسوی خطاب به قالیباف و زاکانی گفته است که شما ماله کش دولت هستید!
خرداد: برخی شنیده های حاکی از این است که درجلسه غیر علنی روز گذشته مجلس که بابت «قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها» برگزار شده بود میان موافقان و مخالفان این طرح جدال لفظی تندی صورت گرفت.

از قرار معلوم مخالفان توافق ایران با آژانس که با مشورت شورایعالی امنیت ملی هم صورت گرفته بود حجت الاسلام نبویان، نظام الدین موسوی، قدوسی، زاهدی، عباس زاده، خضریان و پژمانفر بودند و در طرف مقابل هم افرادی مانند  محمدباقر قالیباف، علیرضا زاکانی، مالک شریعتی، محسن پیرهادی و روح الله نجابت به عنوان موافق این توافق قرار داشتند.

گفته شده است که در ادامه جلسه غیرعلنی روز دوشنبه که به بررسی توافق آژانس و ایران اختصاص داشت جدل لفظی بین نمایندگان به قدری بالا گرفته که سیدنظام موسوی خطاب به قالیباف و زاکانی گفته است که شما ماله کش دولت هستید!

همچنین روزنامه ایران در شماره امروز خود خبر داده است که "ابتکار عمل توافق یاد شده با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بیشتر از سوی سازمان انرژی اتمی بوده که البته با مقامات و نهادهای مرتبط با پرونده هسته‌ای هم هماهنگ می‌شود. از جمله اینکه محمدباقر قالیباف رئیس مجلس به عنوان یک عضو شورای عالی امنیت ملی از مصوبه این شورا در این خصوص مطلع بوده است."

بنا بر اطلاعات رسیده محمدباق قالیباف روز گذشته در جلسه غیر علنی این موضوع را به سمع و نظر نمایندگان رسانده است اما پس از اینکه با تعداد مخالفان این توافقنامه مواجه می شود تصمیم می گیرد که این موضوع در صحن علنی مجلس مطرح شود.

موضوعی که حسین شریعتمداری در شماره امروز روزنامه کیهان نیز به آن اشاره کرده است ضمن اشاره تلویحی به خارج شدن اداره مجلس از دست قالیباف، نوشت: "اعتراض علنی، آنهم در آن حجم که شاهد بودیم می‌توانست به اعتراض و درخواست بررسی در جلسه غیرعلنی منتقل شود."

مدیرمسئول کیهان به این نکته هم اشاره کرده است که "این توافق، بدون نظر شورای عالی امنیت انجام نشده بود."

به نظر می رسد هر چه به سال 1400 نزدیک تر می شویم زدو بندهای انتخاباتی شدت بالایی به خودش می گیرد و افراد و شخصیت های سیاسی اصولگرا در مجلس انقلابی برای رسیدن به سر صف، رفتارهای جالبی را از خود نشان می دهند.

منبع: دیده بان ایران
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی