امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۷۳۱۷
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳

کودتا در ارمنستان/ پاشینیان: بیانیه ارتش، تلاش برای کودتای نظامی است

رئیس ستاد کل و فرماندهان ارتش ارمنستان خواستار استعفای فوری دولت شدند و در واکنش به این اقدام نیز، نخست وزیر این کشور آنها را به تلاش برای کودتای نظامی متهم کرد. رئیس ستاد کل و شماری از فرماندهان ارشد ارتش ارمنستان پیش از ظهر امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای، از «نیکول پاشینیان»، نخست وزیر این کشور و دولت وی درخواست کردند که بی درنگ استعفا دهند.
به گزارش خرداد به نقل از اسپوتنیک، نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان بیانیه ارتش این کشور که در آن خواستار استعفای وی شده اند را تلاش برای کودتای نظامی نامید.

نیکول پاشینیان در حساب کاربری خود در فیس بوک خود نوشت: بیانیه ستاد کل را تلاشی برای کودتای نظامی می دانم. تمام طرفداران و حامیانمان را به میدان جمهوری فرا می خوانم. به زودی به صورت زنده و مستقیم خطاب به مردم سخنرانی خواهم کرد.

نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد که پس از درخواست کناره گیری وی از سمت نخست وزیری توسط ارتش ارمنستان، رئیس ستاد نیروهای مسلح این کشور را اخراج کرد.

پیش از این، ستاد کل نیروهای مسلح ارمنستان در بیانیه ای خواستار برکناری نیکول پاشینیان شده و علاوه بر این به وی در مورد هرگونه اعمال زور و خشونت علیه مردم این کشور، هشدار داده بود.

 شبکه خبری «آر تی عربی» روسیه همچنین نوشت، رئیس ستاد کل و شماری از فرماندهان ارشد ارتش ارمنستان پیش از ظهر امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای، از «نیکول پاشینیان»، نخست وزیر این کشور و دولت وی درخواست کردند که بی درنگ استعفا دهند.

رئیس ستاد کل و فرماندهان ارشد ارتش ارمنستان در بیانیه خود همچنین تاکید کردند که دولت کنونی این کشور دیگر از توانایی تصمیم گیری مناسب در شرایط دشوار و سرنوشت ساز کنونی برخوردار نیست.
برچسب ها: ارمنستان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی