امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۷۴۶۷
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹

فرهنگی: وقتی خودمان قانون مبارزه با پولشویی داریم چرا باید عضو FATF شویم؟

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت وقتی ما قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تروریسم داریم چه دلیلی دارد که تحت عنوان مخالفان ما بر مقدرات مالی ما مسلط شوند.
خرداد: محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از پیوستن به FATF گفت: وقتی ما قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تروریسم داریم چه دلیلی دارد تا با پیوستن به این گونه کنوانسیون ها مخالفان‌مان را بر مقدرات اقتصادی کشور مسلط کنیم.

وی افزود: تشکیل این گونه کنوانسیون‌ها آن در زمانی می‌تواند مناسب باشد که کشورها هیچ خصومتی با یکدیگر نداشته باشند، نه اینکه در شرایط فعلی تحریم‌ها علیه کشور ما اعمال شود و بنا باشد از این طریق مسائل مالی ما در معرض دید این گروه اقدام مالی قرار گیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: همانطور که گفتم ما امروز در شرایط تحریم اقتصادی هستیم و عضویت در کنوانسیون‌های FATF  باعث میشود که اطلاعات مربوط به دور زدن تحریم‌ها در اختیار دشمنان قرار گیرد.

فرهنگی خاطرنشان کرد: طبق اطلاعات پراکنده‌ای که به ما رسیده پیش از این نیز ما همکاری‌هایی را در این گونه موارد داشته‌ایم که متاسفانه جز ضرر و زیان حاصل دیگری برای ما نداشته است.

وی افزود: پیوستن به کنوانسیون‌هایی مثل FATF  بیش از آن که برای ما سود داشته باشد ضرر دارد و امنیت ملی ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

منبع: فارس
برچسب ها: FATF
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی