امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۷۷۵۹
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۵

تحرک دیپلماتیک وسیع برای برقراری آتش بس میان انصارالله و عربستان

خرداد: رسانه‌های یمنی یکشنبه شب گزارش دادند، در ساعت‌های گذشته تحرک دیپلماتیک وسیعی برای انعقاد قرارداد آتش‌بس میان دولت نجات ملی یمن وابسته به انصارالله و عربستان جریان داشته است.

به گزارش این رسانه‌ها، این تحرکات البته با تشدید حملات هوایی بازدارنده ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مناطق مختلف عربستان روی می‌دهد.

این رسانه‌ها به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش دادند که تماس‌های فشرده‌ای میان سلطان‌نشین عمان؛ جایی که هیأت انصارالله در آن حضور دارد و دولت عربستان به رهبری "طرف‌های بین‌المللی و در رأس آنها "تیموتی لیندرکینگ" فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن جریان دارد.

برخی منابع دیپلماتیک اعلام کردند که تحرکاتی نیز برای تصویب پیش نویس قطعنامه‌ای برای توقف جنگ در یمن همزمان با نزدیک شدن به هفتمین سالگرد این جنگ جریان دارد.

درخواست‌های بین‌المللی برای توقف جنگ در مارب البته همزمان با پیشروی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن برای کنترل استان راهبردی و نفت‌خیز مأرب و نیز حملات موشکی و پهپادی به عمق خاک عربستان صورت گرفته است.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از اوایل فوریه (بهمن) به منظور آزادسازی استان نفت خیر و استراتژیک مارب که آخرین سنگر نیروهای دولت مستعفی و فراری یمن با حمایت ائتلاف تحت رهبری عربستان در شمال این کشور به شمار می‌آید، پیشروی کرده و موفق به بازپس‌گیری مناطق مهم و راهبردی شدند.

پیشتر آژانس مطبوعات یمن به نقل از منابع نظامی در صنعا گزارش داد که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پس از انجام یک عملیات گسترده و درگیری با نیروهای وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی و دولت مستعفی و فراری یمن در پشت روستای «الزور» توانستند با آزادسازی روستای «الروضه» در منطقه مرکزی «جبل البلق»، علاوه بر مناطق کوهستانی به ساحل جنوبی و جنوب شرقی دریاچه سد مارب دست یابند.

بر اساس این گزارش، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در دو روز گذشته توانستند پس از وارد کردن خسارات سنگین به نیروهای متجاوز سعودی علاوه بر سیطره بر سلسله ارتفاعات «الجبلیه»، دامنه کنترل خود بر سد مارب را از سمت ضلع شمالی را گسترش دهند.

منبع: ایرنا
برچسب ها: انصارالله ، عربستان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی