امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۷۷۷۴
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲

پشت پرده عزل سعیدمحمد توسط فرمانده کل سپاه

سعید محمد نه تنها استعفا نداده بلکه به شدت علاقمند بوده در قرارگاه خاتم‌ الانبیا بماند اما رویکردهای انتخاباتی او موجب برکناری او شده است
خرداد: جابه جایی ناگهانی و البته غیر منتظره سردار هوشی به جای سعید محمد، فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا، به اشکال مختلف در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری منتشر شده است. استعفا برکناری یا عزل گمانه زنی برخی رسانه ها درباره وضعیت فرمانده سابق قرارگاه خاتم الانبیاء است. 

خبرگزاری تسنیم، یکی از دو خبرگزاری نزدیک به سپاه؛ ۶ اسفند ماه نوشته بود: «آقای سعید محمد فرمانده فعلی قرارگاه سازندگی سپاه است که فعالیت های اخیر وی رنگ و بوی انتخاباتی دارد  این ورود با استفاده از لباس و عنوان نظامی محل انتقاد خواهد بود»

یک منبع مطلع گفت سعید محمد نه تنها استعفا نداده بلکه به شدت علاقمند بوده در قرارگاه خاتم‌ الانبیا بماند اما رویکردهای انتخاباتی او و بهره برداری اش از جایگاه موجب برکناری او شده است. 

وی که توسط سردار سلامی عزل شده، پس از برکناری با انتشار متنی ادعا کرد با هدف حضور در انتخابات استعفا داده است.

محمد در این متن مدعی شده هدف او‌ جلوگیری از ایجاد شائبه انتخاباتی برای سپاه بوده است. یک منبع مطلع می گوید : « محمد در ماه های گذشته به طور وسیع از جایگاه خود استفاده انتخاباتی کرده و از جمله یک ساختمان در خیابان میرداماد را به کارهای انتخاباتی خود اختصاص داده بود.

همچنین صرف مبالغ کلان از سوی افراد منتسب به وی برای خرید صفحات و اکانت های شبکه های اجتماعی با واکنش منفی فرماندهان روبرو شد.»

او با اشاره به اینکه فرماندهان و نهادهای نظارتی سپاه از ماه ها قبل به سعید محمد بابت رویکردهای انتخاباتی او هشدار و تذکر داده بودند؛ اضافه کرد:« اخیرا تحرکات محمد در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا به شدت محدود شده بود به گونه ای که دو هفته پیش به وی اجازه داده نشد در مراسم افتتاح یک اتوبان که خاتم پیمانکار اصلی آن بوده شرکت کند»

این منبع گفت:« محمد به دستور یکی از مقامات عالیرتبه نظامی ملزم شده بود لباس نظامی بپوشد. این موضوع با تحرکات انتخاباتی وی و مسائل سیاسی پیش آمده درباره حضور نظامیان سازگاری نداشت»

به گفته وی تحرکات محمد با اعتراضات گسترده از جانب بدنه فرماندهان سپاه مواجه شده بود به گونه ای که عملا امکان تداوم حضور او در قرارگاه وجود نداشت.

منبع: دیدبان
برچسب ها: فرمانده کل سپاه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی