امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۷۸۱۷
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۵

الجزیره: امارات تجهیزات نظامی خود را از اریتره به یمن منتقل کرد

منابع خبری از اقدام امارات در انتقال تجهیزات و تسلیحات نظامی خود از پایگاه نظامیش در کشور آفریقایی «اریتره» به یمن و مرزهای مصر و لیبی خبر داد. افزون بر آن، تصاویر ماهواره‌ای حرکت هواپیماهای باربری نظامی امارات حامل صدها خودروی نظامی از نوع «نمر» و «G6» بین پایگاه عصب و پایگاه «سیدی برانی» در مصر در نزدیکی مرزهای لیبی را نیز نشان می‌دهد.
خرداد: منابع خبری از اقدام امارات در انتقال تجهیزات و تسلیحات نظامی خود از پایگاه نظامیش در کشور آفریقایی «اریتره» به یمن و مرزهای مصر و لیبی خبر داد.

شبکه قطری «الجزیره» گزارش داد، از 25 ماه دسامبر سال گذشته تا 2 مارس جاری، امارات متحده عربی اقدام به انتقال تأسیسات، تجهیزات نظامی خود از کشور آفریقایی «اریتره» به یمن و مرزهای مشترک بین دو کشور مصر و لیبی کرده است.

بر اساس این گزارش، امارات اقدام به برچیدن مراکز نظامی و انتقال سامانه‌های پاتریوت و جنگنده‌هایش از پایگاه نظامی «عصب» در کشور اریتره کرده است.

در مقابل، تصاویر ماهواره‌ای تأسیسات نظامی جدیدی را در جزیره «میون» در «باب المندب» هم زمان با برچیدن پایگاه نظامی عصب نشان می‌دهد.

در این راستا، امارات باندی برای فرود آمدن هواپیماها به طول 1800 متر ایجاد و اقدام به انتقال پهپادهایی از بندر عصب به جزیره میون در یمن کرده است.

افزون بر آن، تصاویر ماهواره‌ای حرکت هواپیماهای باربری نظامی امارات حامل صدها خودروی نظامی از نوع «نمر» و «G6» بین پایگاه عصب و پایگاه «سیدی برانی» در مصر در نزدیکی مرزهای لیبی را نیز نشان می‌دهد.

این تصاویر همچنین نشان می دهد، در مقایسه با سال گذشته تعداد خودرو‌های نظامی در سیدی برانی 5 برابر بیشتر شده و 1300 خودروی نظامی به این منطقه منتقل شده‌اند.

منبع: تسنیم
برچسب ها: امارات ، یمن
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی