امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۵۸۷۴۳
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱
چرا صدراعظم نوری تسلیت نگفت؟

واکنش پدرشوهر آزاده نامداری به مرگ عروسش چه بود؟

آزاده نامداری عروس یک خانواده سیاسی مشهور بود. شایعات و ابهامات متعددی درباره نحوه درگذشت این هنرمند وجود دارد که تاییدها و تکذیب های متعدد و نحوه اطلاع رسانی عجیب آن بر ابهامات افزوده است.
خرداد: آزاده نامداری عروس یک خانواده سیاسی مشهور بود. شایعات و ابهامات متعددی درباره نحوه درگذشت این هنرمند وجود دارد که تاییدها و تکذیب های متعدد و نحوه اطلاع رسانی عجیب آن بر ابهامات افزوده است.  رحیم عبادی، پدرهمسر آزاده نامداری درباره مرگ او در اولین واکنش گفته بود: "خبر اول نادرست است و به خاطر آرامش روح آزاده نامداری دست از شایعه سازی بردارید."

براساس آزمایشات سم شناسی خودکشی آزاده نامداری تایید شده و خبرنگاران جنایی رسانه های رسمی ایران این خبر را تایید کردند هر چند چندی بعد دادسرای جنایی موضوع را به مسمومیت دارویی تقلیل داد. 

چندی بعد خبرگزاری میزان متعلق به قوه قضاییه گفت: پیرو اقدامات تخصصی صورت پذیرفته، آزمایشات آسیب شناسی در حال انجام است و هنوز نتایج آن مشخص نشده است.

البته ادعای میزان صحیح است؛ چرا که آزمایشات آسیب شناسی همیشه بعد از مدت 6 تا 10 ماه اعلام می شود اما آزمایشات سم شناسی در کمتر از هفت روز اعلام می شود که در حقوق کیفری طریقیت به حساب می آید و با توجه به محتویات پرونده و صحنه حادثه مقام رسمی امروز در دادسرای امورجنایی تهران اعلام کرد که آزاده نامداری بخاطر استفاده از دارو آن هم حدود 100 قرص که خودش 2 روز قبل از کشف جسد از داروخانه خریده است و در تجسس خانه اش از این قرص ها اثری نبود؛ پس خودکشی کرده است.

بر اساس این گزارش تعیین علت قطعی مرگ پس از روشن شدن نتایج تمامی آزمایشات و بر اساس نتایج آن و همچنین معاینات انجام شده و یافته‌های بررسی صحنه جرم انجام و نتیجه به اطلاع مقام محترم قضایی رسانده خواهد شد.

مقام قضایی یکی از مجاری رسمی و قانونی به حساب می آید که طبق روند شفاف رییس محترم قوه قضاییه در ارتباط صمیمی مراجع قضایی با رسانه ها چنین ارتباط دوسویه ای بین مراجع قضایی با رسانه ها وجود دارد و چنین اخباری بدون اجازه مقام رسمی و ذیصلاح  منتشر نمی شود! در زمینه پرونده آزاده نامداری نیز رسانه های رسمی کشور چه مکتوب چه آنلاین و مجازی ! با روابط تنگاتنگ و مناسبی که با  مراجع قضایی و رسمی دارند و  خود را بازوی قوه قضاییه و پلیس در اطلاع رسانی شفاف برای تنویر افکار عمومی و بالا بردن احساس امنیت می دانند از مقام رسمی در دادسرای امورجنایی تهران کسب خبر کرده اند و اینکه تصور شود خبرنگاران روزنامه های رسمی مکتوب و پایگاه های اطلاع رسانی همزمان خبر اشتباه از مرجع رسمی اخذ کرده باشند قابل تامل است چرا که همه خبرنگاران حوزه دادسرای جنایی  سالهاست خبرنگار جنایی هستند و  از 10 تا 20 سال سابقه کاری تخصصی در زمینه اخبار جنایی دارند و هیچگاه همزمان خبر کذب و خارج از چارچوب سیاست های مراجع رسمی تهیه و منتشر نمی کنند. 

گفتنی است رحیم عبادی پس از درگذشت همسر اولش «فریده ماشینی» با صدراعظم نوری، عضو شورای شهر تهران ازدواج کرده است. نکته قابل توجه اینکه خانم نوری تاکنون به پسر شوهرش یعنی سجاد عبادی تسلیت نگفته است.
برچسب ها: آزاده نامداری
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی