امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۵۷۵۶۳
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۶

دستگیری 2 شکارچی اسپانیایی در ایلام

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام از دستگیری دو شکارچی متخلف اسپانیایی از سوی یگان حفاظت این اداره در منطقه شکار ممنوع بینا شهرستان ایلام خبر داد.  
  
غلامحسین کاظمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این اداره کل پس از سه شبانه روز تلاش بی وقفه، دو تبعه متخلف اسپانیایی را که اقدام به زنده گیری خزندگان در زیستگاه های طبیعی استان منطقه حفاظت شده ˈبیناˈ کرده بودند، دستگیر کردند. 
  
وی افزود: در جریان این عملیات که در نیمه های شب صورت گرفت یک قطعه سوسمار با نام علمی «آگاما سر وزغی تورانی» همراه ادوات زنده گیری خزندگان کشف و ضبط شد. 
  
مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام ادامه داد: متخلفان دستگیر شده ضمن بی اطلاعی از قوانین حفاظت محیط زیست در ایران از وجود گشت های این سازمان که به صورت مستمر و شبانه روزی در مناطق و زیستگاه های طبیعی استان فعالیت داشتند ابراز شگفتی و تعجب کردند. 
  
کاظمی یادآور شد: متخلفان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی استان شدند. 
  
محیط زیست ایلام با گستره 764 هزار هکتار معادل 25 درصد از کل گستره استان را تشکیل داده است. 
  
37 گونه پستاندار، 183 گونه پرنده ، 59 گونه دوزیست و 34 گونه ماهی تاکنون در عرصه های طبیعی استان ایلام شناسایی شده است که حمایت از این موجودات زیبا نیازمند عزمی همگانی و عمومی است. 

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی