امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۶۱۴۷۳
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۷:۵۴

رویترز: روسیه ۸ رآکتور برای ایران می‌‌سازد

روسیه قراردادی را طی سال جاری با ایران امضا می کند که بر اساس آن ۸ رآکتور هسته ای برای نیروگاه های ایران می سازد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز؛ روسیه 8 رآکتور هسته ای برای ایران می سازد. روسیه قراردادی را طی سال جاری با ایران امضا می کند  که بر اساس آن 8 رآکتور هسته ای برای نیروگاه های ایران  به منظور تولید برق می سازد.

یک منبع که خواست نامش فاش نشود این خبر را به ریانوستی اعلام کرد. 

پیش از این مقامات کشورمان از انجام مذاکرات با برخی کشورها برای ساخت نیروگاه  در ایران خبر داده بودند. بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان از توافق ایران و روسیه برای ساخت دو راکتور اتمی در کنار واحد اول نیروگاه اتمی بوشهر خبر داده بود. 

وی اواخر سال گذشته پس از سفر  معاون بین‌الملل شرکت روس اتم به تهران گفت که بر اساس موافقتنامه 1992 میلادی میان ایران و روسیه در زمینه همکاری های هسته ای دو طرف می توانند همکاری های خود را گسترش دهند. به گفته سخنگوی سازمان انرژی اتمی ساخت نیروگاه های اتمی بیشتر نیز در موافقتنامه میان ایران و روسیه پیش بینی شده است. 

همچنین بر اساس توافق سازمان انرژی اتمی و آژانس بین المللی انرژی اتمی در آبان ماه سال گذشته ایران  اقدام به ارائه اطلاعات مربوط به شناسایی 16 سایت مد نظر جهت ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای می کند که می توان نتیجه گرفت جمهوری اسلامی برنامه ساخت دست کم 16 نیروگاه هسته ای جدید را در  دست بررسی دارد. 

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی