امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۶۴۸۳۴
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۶:۴۸

نهمين قهرماني نادال در اوپن فرانسه

رافائل نادال قهرمان مسابقات تنيس رولان گاروس شد.
فينال رقابتهاي تنيس اوپن فرانسه "رولان گاروس" بين رافائل نادال مرد شماره يک جهان از اسپانيا و نواک جوکوويچ تنيس باز شماره دو جهان از صربستان برگزار شد که نادال موفق شد در يک نبرد سنگين به برتري 3-1 برسد و فاتح يک گرند اسلم ديگر شود.
 
 


به نقل از ايسنا، در اين مسابقه که سه ساعت و 31 دقيقه طول کشيد نادال ست اول را 3-6 باخت اما سه ست ديگر را 7-5، 6-2 و 6-4 به سود خود به پايان رساند تا اولين تنيس بازي باشد که پنج دوره پياپي در اوپن فرانسه قهرمان مي شود.

اين چهاردهمين قهرماني نادال در رقابتهاي گرند اسلم بود. او بيشترين عناوينش در گرند اسلم را در همين اوپن فرانسه بدست آورده و تابحال 9 بار اوپن فرانسه را فتح کرده است. دو قهرماني در ويمبلدون، دو قهرماني در اوپن آمريکا و يک قهرماني در اوپن استراليا ديگر عناوين نادال در مسابقات گرند اسلم هستند.

نادال با اين قهرماني به همراه پيت سمپراس با 14 گرند اسلم در رده دوم تاريخ تنيس جهان قرار گرفت. راجر فدرر سوئيسي با 17 گرند اسلم همچنان پرافتخارترين تنيس باز جهان است. فدرر در اين مسابقات با شکست مقابل گولبيس حذف زود هنگامي داشت.

جوکوويچ هم تا به حال فاتح 6 گرند اسلم بوده است.

نادال 28 ساله تاکنون بيش از 68 ميليون دلار جايزه از رقابتهاي مختلف تنيس برنده شده است.  
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی