امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۷۲۵۵۳
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۶

کشف دندان کودکی با قدمت 586 هزار سال در ایتالیا

دندان کودکی متعلق به 586 هزار سال پیش در جنوب ایتالیا کشف شد.  
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اینترنتی روزنامه ˈایل مساجروˈ، این دندان متعلق به کودکی بود که در سن 5 یا 6 سالگی فوت کرده است . این کودک در جامعه ای زنگی می کرد که دانشمندان آن را قدیمی ترین در اروپا محسوب می کنند و مربوط به گروه بزرگ ˈانسان های هایدلبرگیˈ می شود که 600 هزار سال پیش در این قاره ساکن بوده اند . 
این داندان هفت میلیمتری در منطقه ای در نزدیکی شهر ˈایزرنیاˈ در جنوب ایتالیا کشف شد . منطقه ای که مربوط به دوران موسوم به ˈپارینه سنگیˈ در ایزرنیا می شود که وابسته به موزه ملی این شهر است . 
دندان مذکور دو ماه پیش و در طی عملیات حفاری یافت شد، اما خبر آن با تاخیر منتشر شده است . 
محققان این کشف را فوق العاده خوانده چرا که تاکنون در این منطقه که 30 سال پیش کشف شده است، تنها آثاری از عبور انسان دیده شده، اما هیچ اثری از باقیمانده های مستقیم انسان وجود نداشت و این کشف فوق العاده حاکی از مرحله ماقبل تاریخی در اروپا است که اطلاعات زیادی از آن در دست نیست و به غیر از یک فک انسان متعلق به 600 هزار سال قبل که در آلمان کشف شده بود، در ایتالیا هرگز هیچ باقیمانده ای از ˈانسان پاره سنگیˈ یافت نشده بود. 
انسان های پاره سنگی در اروپا از 40 هزار سال پیش تاکنون ناپدید شده و جای خود را به انسان خردمند داد. 
دانشمندان عقیده دارند که این دندان بطور طبیعی نیفتاده بود، زیرا هنوز دارای ریشه کامل است که نشان می دهد کودک مذکور فوت کرده و دندان او در دوران بعدی جدا شده است. در آن دوران مرگ و میر کودکان بسیار شایع بود. 
فرسودگی دندان مذکور نیز حاکی از این است که کودک غذاهای سفت و سخت می خورده، ولی هنوز باید تحقیقات میکروسکوپی لازم برای درک اینکه چه نوع غذای استفاده می کرده، انجام شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی